Щодо реєстрації житлово-будівельних кооперативів платниками ПДВ

 

 Відповідно до пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України.

Якщо неприбутковою організацією надаються будь-які послуги чи здійснюється поставка товарів, місце поставки яких знаходиться на митній території України, то такі операції є об'єктом оподаткування і оподатковуються за правилами, встановленими Законом.

Неприбуткові організації повинні зареєструватися як платники ПДВ, як тільки загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), та в інших випадках, передбачених пунктом 2.3 статті 2 Закону.

Таким чином, ознака неприбутковості не впливає на статус платника ПДВ або на особливості оподаткування ПДВ.

Лист від 18.09.2009 р. N 20199/7/16-1517-26

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали