Додаткова копія: Щодо рентної плати

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.04.2019 р. N 1652/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Щодо рентної плати

Державна фіскальна служба України на звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що його структурний підрозділ (далі - Філія) використовує вилучені з підземного водного об'єкта на підставі дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл) обсяги води як для забезпечення власних господарських потреб, так і для водопостачання до житлових будинків, що перебувають як на його балансі, так і частково у приватній власності.

Підприємство повідомило, що річний обсяг видобування води Філією складає 21,4 тис. куб. м, з яких власне споживання Філією, у тому числі для задоволення власних господарських потреб, складає 1,27 тис. куб. м, постачання у водогони смт Миролюбів - 20,13 тис. куб. м, у тому числі для задоволення потреб населення - 18,25 тис. куб. м, а також для задоволення потреб інших, ніж населення, суб'єктів - 0,71 тис. куб. метрів.

Підприємство, посилаючись на п. 255.2 ст. 255 Кодексу, просить підтвердити неприналежність Філії до платників Плати, як суб'єкта, який використовує воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, та запитує:

"Чи є вода, видобута підприємством на власні потреби, об'єктом оподаткування Рентною платою та Платою.

Чи є вода, видобута підприємством для передачі населенню, об'єктом оподаткування Рентною платою та Платою.

Чи є вода, видобута підприємством для передачі вторинним користувачам без використання, об'єктом оподаткування Рентною платою та Платою.

Чи є вода, використана в рахунок втрат в системах водопостачання, об'єктом оподаткування Рентною платою та Платою.

Чи може Філія застосовувати для розрахунку Плати коефіцієнт 0,3, передбачений для житлово-комунальних підприємств".

Платниками Рентної плати вважаються суб'єкти господарювання, які на підставі Дозволу видобувають воду з підземного водного об'єкта (пп. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу). При цьому, об'єктом оподаткування Рентною платою визнається взятий на облік гірничим підприємством обсяг товарної продукції, що визначається відповідно до затверджених підприємством схем руху видобутих корисних копалин, зокрема, й обсягу видобутої підземної води (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Разом з тим платниками Плати при вилученні обсягів води із водних об'єктів визначено суб'єктів господарювання, які здійснюють таке вилучення на підставі Дозволу (абз. другий п. 255.1 ст. 255 Кодексу) із об'єктом оподаткування - фактичний обсяг використаної води водних об'єктів, у тому числі підземних водоносних горизонтів (пп. 255.11.2 п. 255.1 ст. 255 Кодексу).

Перелік випадків, за яких на фактичний обсяг використаної платником Плати води надана податкова преференція, щодо не справляння Плати без його виключення із об'єкта оподаткування Платою, визначено п. 255.4 ст. 255 Кодексу.

Оскільки обсяги води, які постачаються для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, є частиною об'єкта оподаткування Платою, який відповідає обсягам води, що передбачені умовою пп. 255.4.1 п. 255.4 ст. 255 Кодексу, без справляння Плати, то при декларуванні такої частини об'єкта оподаткування Платою застосовується коефіцієнт у розмірі 0 (нуль), що при обчисленні податкових зобов'язань забезпечує дотримання вимог п. 255.4 ст. 255 Кодексу щодо звільнення від оподаткування Рентною платою.

Водночас обсяги води, що постачаються споживачам, які не належать до споживачів, визначених у пп. 255.4.1 п. 255.4 ст. 255 Кодексу, є об'єктом оподаткування Платою, при обчисленні податкових зобов'язань за які застосовується коефіцієнт 1 (один).

Крім того, п. 255.4 ст. 255 Кодексу не передбачає звільнення від оподаткування Платою обсягів води, які у Дозволі включені до лімітів забору води як об'єкт оподаткування Платою, та використовуються платником Плати для забезпечення належних технологічних умов такого постачання, зокрема, шляхом поповнення обсягів води у системах водопостачання на обсяг їх втрат.

Таким чином, якщо структурний підрозділ Підприємства у визначеному законодавством порядку зареєстровано як такий, що надає житлово-комунальні послуги (п. 14.1.59 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), то до обсягів води, що використані ним на власні технологічні потреби, включаючи втрати у системах водопостачання, є об'єктом оподаткування Платою, при декларуванні податкових зобов'язань з Плати за які застосовується передбачений п. 255.7 ст. 255 Кодексу коефіцієнт 0,3.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали