ХАРКІВСЬКА ОБ'ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ

ЛИСТ

від 26.12.2011 р. N 18146/10/24-013

У відповідь на лист Харківська ОДПІ надає наступну податкову консультацію.

Відповідно до п. 258.1 ст. 258 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) ставки рентної плати встановлюються за природний газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ):

1) видобутий у податковому (звітному) періоді, крім обсягів видобутого природного газу, що відповідають умові, передбаченій пп. 258.1.2 цього пункту:

• у розмірі 237 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного тазу);

• у розмірі 118,5 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 метрів, на ділянках надр (родовищах) в межах території України;

2) видобутий у звітному періоді та реалізований платниками рентної плати за відповідними актами приймання-передачі у звітному податковому періоді, коли такий газ був видобутий, суб'єкту, уповноваженому КМУ, для формування ресурсу природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що використовується для потреб населення, а також виробничо-технологічні витрати природного газу таких платників рентної плати, в обсязі, визначеному пропорційно до питомої ваги обсягів природного газу, реалізованого суб'єкту, уповноваженому КМУ, для формування ресурсу природного газу, що використовується для потреб населення, в загальному обсязі природного газу, що підлягає оподаткуванню рентною платою, зменшеному на обсяг виробничо-технологічних витрат природного газу:

• у розмірі 59,25 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів, на ділянках надр (родовищах) в межах території України;

• у розмірі 47,4 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 метрів, на ділянках надр (родовищах) в межах території України;

• у розмірі 11,85 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно з п. 260.3 ст. 260 ПКУ платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, в якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, за формою, затвердженою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу.

У податковому розрахунку з рентної плати за природний газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ), який платники рентної плати реалізують суб'єкту, уповноваженому КМУ, для формування ресурсу природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що використовується для потреб населення, податкові зобов'язання визначаються згідно з актами приймання-передачі, оформленими відповідно до типових договорів, затверджених спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, до відання якого віднесені питання державного регулювання нафтогазової галузі, про реалізацію такого газу у звітному податковому періоді, коли він був видобутий, які не пізніше ніж 8 числа місяця, що настає за звітним податковим періодом, підписуються платником та уповноваженим суб'єктом на підставі укладених ними господарських договорів.

Таким чином, необхідною умовою для застосування ставок рентної плати, встановлених пп. 258.1.2 п. 258.1 ст. 258 ПКУ, є реалізація таким платником податків видобутого природного газу суб'єкту, уповноваженому КМУ, для формування ресурсу природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що використовується для потреб населення з відповідним оформленням актів при-йому-передачі.

Уразі коли є документальне підтвердження, що природний газ, видобутий у жовтні та листопаді 2011 року, реалізований в іншому податковому періоді суб'єкту, уповноваженому КМУ, для формування ресурсу природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу), що використовується для потреб населення з відповідним оформленням актів прийому-передані, то при нарахуванні рентної плати на цей природний газ застосовуються ставки, встановлені пп. 258.1.2 п. 258.1 ст. 258 ПКУ, а саме:

• у розмірі 59,25 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів, на ділянках надр (родовищах) в межах території України;

• у розмірі 47,4 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5000 метрів, на ділянках надр (родовищах) в межах території України;

• у розмірі 11,85 гривень за 1000 куб. метрів видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/ або виключної (морської) економічної зони України.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі, якщо в майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Таким чином, компанія зобов'язана надіслати уточнюючі розрахунки до розрахунків з рентної плати за природний газ згідно з чинним законодавством.

 

Перший заступник голови
комісії з проведення реорганізації
Харківської ОДПІ,
в. о. першого заступника
начальника Харківської ОДПІ

О. Клімова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали