Щодо резервування найменування юридичної особи - публічного акціонерного товариства

 

 Поняття і види господарських товариств, правила їх створення, діяльності, а також права і обов'язки їх учасників та засновників визначено Законом України "Про господарські товариства" (далі - Закон про господарські товариства).

Згідно із частиною третьою статті 1 Закону про господарські товариства до господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.

Відповідно до частини четвертої статті 26 Закону про господарські товариства для створення акціонерного товариства засновники повинні зробити повідомлення про намір створити акціонерне товариство, здійснити підписку на акції, провести установчі збори і державну реєстрацію акціонерного товариства.

Статтею 29 Закону про господарські товариства визначено, що при створенні акціонерного товариства акції можуть бути розповсюджені шляхом відкритої підписки на них (у відкритих акціонерних товариствах) або розподілу всіх акцій між засновниками (у закритих акціонерних товариствах).

Як вбачається зі змісту статті 30 Закону про господарські товариства відкрита підписка на акції при створенні акціонерного товариства організується засновниками. Засновники в будь-якому випадку зобов'язані бути держателями акцій на суму не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу і строком не менше двох років. Строк відкритої підписки на акції не може перевищувати 6 місяців.

Отже, відповідно до Закону про господарські товариства, державна реєстрація юридичної особи - відкритого акціонерного товариства здійснюється після розповсюдження акцій шляхом відкритої підписки строком не більше 6 місяців.

Враховуючи зазначене, частиною другої статті 23 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено резервування найменування для відкритих акціонерних товариств строком на дев'ять місяців.

Разом з тим, 30.04.2009 року набрав чинності Закон України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон про товариства), який визначає порядок створення, діяльності, припинення виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.

Абзацом другим частини третьої статті 9 Закону про товариства визначено, що для створення акціонерного товариства засновники повинні провести закрите (приватне) розміщення його акцій, установчі збори та здійснити державну реєстрацію акціонерного товариства.

Згідно із абзацом першим частини четвертої статті 9 Закону про товариства у разі заснування акціонерного товариства його акції підлягають розміщенню виключно серед його засновників шляхом приватного розміщення. Публічне розміщення акцій товариства може здійснюватися після отримання свідоцтва про реєстрацію першого випуску акцій.

Як вбачається зі змісту частини п'ятої статті 9 Закону про товариства державна реєстрація юридичної особи акціонерного товариства здійснюється після затвердження установчими зборами товариства результатів закритого (приватного) розміщення акцій серед засновників товариства, затвердження статуту товариства, а також прийняття інших рішень, передбачених законом.

Враховуючи наведене вище, резервування найменування юридичної особи - публічного акціонерного товариства має здійснюватись строком на два місяці.

Лист від 23.03.2010 р. N 3574

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали