МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.06.2011 р. N 2/2-15-1461

Щодо роботи практичного психолога в дошкільному навчальному закладі

Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто запит <...> про надання роз'яснень щодо застосування норм Закону України "Про дошкільну освіту" та підзаконних нормативно-правових актів стосовно роботи практичного психолога в дошкільному навчальному закладі комбінованого типу та інформуємо.

Щодо педагогічного навантаження практичного психолога в дитячому садку комбінованого типу

Визначення педагогічного навантаження педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів здійснюється відповідно до статті 30 Закону України "Про дошкільну освіту". Для практичного психолога дошкільного навчального закладу таке навантаження становить 40 годин на тиждень, що відповідає тарифній ставці. Для практичних психологів дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу педагогічне навантаження становить 20 годин.

У всіх інших типах дошкільних навчальних закладів, у тому числі дитячих садках комбінованого типу, зменшення педагогічного навантаження практичних психологів не передбачено, а отже становить 40 годин на тиждень.

Щодо підвищення посадових окладів

Основним документом, яким визначено умови оплати праці працівників дошкільних навчальних закладів, є Інструкція про порядок оплати праці працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.05.93 р. за N 56.

Відповідно до пункту 28 цієї Інструкції педагогічним працівникам у дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, посадові оклади підвищуються на 20 відсотків.

Виходячи з вищевикладеного, в дошкільних навчальних закладах комбінованого типу, в яких існують групи і для дітей з вадами, підвищення посадового окладу практичного психолога здійснюється саме за роботу в цих групах.

Облік робочого часу здійснюється відповідно до чинного законодавства, робочих планів конкретно взятого навчального закладу та працівника з урахуванням вад дітей, які перебувають у цьому закладі.

Щодо тривалості щорічної відпустки практичного психолога в дитячому садку комбінованого типу

Відповідно до статті 55 Закону України "Про освіту" педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право на користування подовженою оплачуваною відпусткою. Статтею 6 Закону України "Про відпустки" керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Умови та тривалість надання такої щорічної відпустки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 346 "Про затвердження Порядку надання щорічної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівникам, педагогічним, науково-педагогічним працівникам освіти та науковим працівникам" (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до розділу I додатка до зазначеної постанови практичним психологам усіх дошкільних навчальних закладів надається щорічна основна відпустка тривалістю 42 календарних дні. Згідно з цим урядовим рішенням відпустка тривалістю 56 календарних днів надається практичним психологам лише в дошкільних закладах компенсуючого типу.

Отже, у дошкільному навчальному закладі комбінованого типу тривалість щорічної основної відпустки практичного психолога становить 42 календарних дні.

Одночасно повідомляємо, що Міністерством на сьогодні розроблений та опрацьовується проект постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до раніше вказаної постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 346, яким передбачається збільшити тривалість основної відпустки деяким категоріям педагогічних працівників у санаторних та інших типах дошкільних навчальних закладів.

 

Директор Департаменту

О. Єресько

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали