МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.10.2011 р. N 308/13/133-11

Щодо роботи за сумісництвом заступника директора музичного училища та встановлення йому надбавки за складність і напруженість у роботі

Міністерство соціальної політики розглянуло звернення <...> щодо роботи за сумісництвом заступника директора музичного училища та встановлення йому надбавки за складність і напруженість у роботі і в межах компетенції повідомляє.

Педагогічна робота керівних працівників закладів освіти без зайняття штатної посади в тому самому навчальному закладі, установі в основний робочий час або за його межами згідно з пунктом 8 додатка до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. N 43, не є сумісництвом.

У цьому випадку трудовий договір на виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата за години викладацької роботи провадиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для викладачів за тарифікацією.

Пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. N 102, визначено граничний обсяг цієї роботи.

Крім того, педагогічна робота, виконана в тому ж або іншому закладі, установі з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, також не є сумісництвом відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення, затвердженого вищевказаним наказом.

Виконання цієї роботи допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати (директорам музичних шкіл - з дозволу керівника управління культури (за підпорядкованістю закладу), заступникам директорів з навчальної роботи цих шкіл - з дозволу директора).

Порядок роботи сумісників та оплата їх праці регламентуються постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. N 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій", зі змінами і доповненнями, та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. N 43.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Виходячи з положень зазначених нормативно-правових актів, для того щоб робота вважалася сумісництвом, необхідно мати дві умови: укладений трудовий договір на виконання регулярної роботи за сумісництвом та виконання цієї роботи у вільний від основної роботи час.

Керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники відповідно до пунктів 4 вищеназваних нормативно-правових актів не мають права працювати за сумісництвом за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

За пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. N 245 (у редакції пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 31.08.96 р. N 1033) тривалість роботи за сумісництвом не має перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.

Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половини місячної норми робочого часу (для педагогічних працівників - педагогічного навантаження в розмірі на 0,5 ставки).

Отже, при дотриманні зазначених умов заступник директора музичного училища, крім педагогічної роботи без зайняття штатної посади в тому самому навчальному закладі, установі в основний робочий час або за його межами згідно з пунктом 8 додатка до Положення про умови роботи за сумісництвом та педагогічної роботи з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, може здійснювати викладацьку діяльність на умовах сумісництва в тому ж або іншому закладі.

Що стосується установлення надбавки за складність і напруженість у роботі, то термін установлення зазначеної надбавки законодавчо не визначено, але при її встановленні необхідно враховувати виконання показників, за які ця надбавка виплачується, та наявність коштів на відповідний бюджетний період.

 

Директор Департаменту
заробітної плати та умов праці

О. Товстенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали