АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.10.2011 р. N 129-06/05-10-140

Головному редактору всеукраїнського журналу "Все про охорону праці"

Щодо розгляду звернення

Розглянувши Ваше звернення від 18.08.2011 N 39 до Адміністрації Президента України, яке надійшло до Антимонопольного комітету України від Генеральної прокуратури України листом від 21.09.2011 N 07/1/1-18644-11 щодо розгляду інформації, викладеної у статті "Организованная экспертная группировка, или подпольные админуслуги под крышей Госгорпромнадзора" (мова оригіналу), повідомляємо наступне.

Як зазначається в наведеній статті, Антимонопольний комітет України вже приймав рішення, направлені на створення конкурентних умов на ринку сертифікації персоналу з неруйнівного контролю (НК) об'єктів, піднаглядових Держгірпромнагляду. На цей час, за результатами опрацювання наявної в Комітеті інформації, яка підтверджується наведеними в статті фактами, Комітет дійшов висновку, що проблема доступу суб'єктів господарювання, які мають намір легітимно здійснювати сертифікацію персоналу з неруйнівного контролю об'єктів, піднаглядових Держгірпромнагляду, полягає у відсутності нормативної бази, яка б чітко визначала процедуру отримання повноважень суб'єктами господарювання на здійснення такої діяльності.

Так, Держгірпромнагляд як орган центральної виконавчої влади, на який постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 рику N 288 покладено функції технічного регулювання та розроблення технічних регламентів у сфері безпеки промислового обладнання та безпеки праці у сфері виробництва та використання продукції виробничого призначення, протягом тривалого часу не прийняв необхідних для технічного регулювання нормативно-правових актів, які б врегульовували процедури виходу суб'єктів господарювання на ринок сертифікації персоналу з НК об'єктів, піднаглядових Держгірпромнагляду.

У зв'язку із зазначеним в Комітеті розглядається питання про початок розгляду справи за ознаками вчинення Державним комітетом України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Заступник Голови Комітету

М. П. Русинський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали