МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.02.2012 р. N 2/2-13-302

Щодо роз'яснення питань, пов'язаних зі штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів

У департаменті загальної середньої та дошкільної освіти розглянуто звернення <...> щодо роз'яснення окремих питань, пов'язаних зі штатним розписом загальноосвітніх навчальних закладів. Інформуємо про таке.

Державна психологічна служба в системі освіти України діє відповідно до статей 21, 22 Закону України "Про освіту", Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. N 1205, які вступають у дію з 01.09.2012 р., а також Положення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 03.05.99 р. N 127 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009 р. N 616).

Відповідно до нормативів, які затверджено зазначеним вище Положенням, у міських загальноосвітніх навчальних закладах з чисельністю 700 учнів вводиться не більше однієї ставки практичного психолога або соціального педагога за рахунок коштів загального фонду відповідного бюджету (для державних і комунальних навчальних закладів).

Однак, коли у місті чисельність учнів у загальноосвітньому навчальному закладі перевищує 700 осіб, а у селі (селищі) - 300 осіб, можуть бути введені за рахунок можливостей місцевого бюджету та інших джерел, передбачених чинним законодавством, додаткові посади практичного психолога і соціального педагога.

Відповідно до статті 45 Закону України "Про загальну середню освіту" штатні розписи державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і типів установлюються відповідними органами управління освітою на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Згідно з Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженими Міністерством освіти і науки України від 06.12.2010 р. N 1205, за наявності обладнаних кабінетів фізики, хімії, біології вводиться 0,5 посади лаборанта на кожні п'ять 7 - 11 класів, але не більше трьох штатних одиниць в одному загальноосвітньому навчальному закладі.

Остаточну кількість посад лаборанта визначає керівник закладу при формуванні штатів у межах фонду заробітної плати, затвердженого місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, та максимальної кількості посад, визначених зазначеними вище Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів.

У разі виробничої необхідності за рахунок спеціального фонду навчальними закладами можуть бути введені додаткові посади, у тому числі посада лаборанта.

 

Директор Департаменту

О. Єресько

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали