НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.12.2011 р. N 9544/14/17-11

ПАТ "Одесагаз"

У зв'язку з вашим листом від 24.10.2011 N 02/21-17-453 щодо надання роз'яснень Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ), в межах компетенції, повідомляє наступне.

Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) - споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 N 2246 (далі - Правила).

Відповідно до положень пункту 10 Правил розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.

Пунктами 17 та 19 Правил передбачено, що розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший строк.

Якщо споживач не оплатив надані послуги з газопостачання протягом 10 днів після строку, зазначеного в договорі чи платіжному документі, а газопостачальне підприємство протягом наступних п'яти днів не отримало повідомлення про оплату, споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання.

У разі неоплати наданих послуг з газопостачання протягом 10 днів після отримання споживачем письмового попередження (з позначкою про його вручення) газопостачальне підприємство має право відключити споживача від газопостачання.

Варто зазначити, що на сьогодні нормативно-правовими актами не визначено яким чином має вручатися письмове попередження про припинення газопостачання.

Таким чином, на думку Комісії, у разі, якщо споживач відмовляється підписувати повідомлення про вручення попередження, газопостачальне підприємство має надсилати зазначені попередження рекомендованим листом (із позначкою про його вручення).

Разом з тим повідомляємо, що чинним законодавством не передбачено попередження споживача про борг за допомогою телефону та планшетного персонального комп'ютера для складання відомості контролера, де буде електронний підпис споживача.

 

Член Комісії

В. Меркушов

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали