Щодо розрахунків тарифів на транспортування та постачання теплової енергії

 

 Відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії (як товару) регулюються Законом України "Про теплопостачання", відносини, пов'язані з наданням та споживанням житлово-комунальних послуг - Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідно до положень Закону України "Про теплопостачання" тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал). Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії згідно зі статтею 20 Закону України "Про теплопостачання" затверджуються органами місцевого самоврядування, крім теплової енергії, яка виробляється суб'єктами господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні та поновлювані джерела енергії, на підставі розрахунків, виконаних теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями.

Повноваження НКРЕ, визначені статтею 17 Закону України "Про теплопостачання", передбачають лише регулювання тарифів на виробництво теплової енергії для теплоелектроцентралей, ТЕС, АЕС та когенераційних установок і установок з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії. Розрахунки тарифів на виробництво теплової енергії для установок з використанням нетрадиційних джерел енергії на сьогодні здійснюються відповідно до Процедури перегляду та затвердження тарифів для ліцензіатів з виробництва електричної та теплової енергії, затвердженої постановою НКРЕ від 12.10.2005 N 898, та Порядку розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на ТЕЦ, ТЕС, АЕС, затвердженого постановою НКРЕ від 12.10.2005 N 896. У разі здійснення або наміру здійснення підприємницької діяльності з виробництва теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних джерел енергії суб'єкт господарювання має надати до НКРЕ відповідні розрахунки тарифів.

Розрахунки тарифів на транспортування та постачання теплової енергії для всіх категорій споживачів здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 N 955 "Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води". При цьому пунктом 95 Порядку передбачено, що Державною інспекцією з контролю за цінами або її територіальними органами надається висновок щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат. Зазначений Порядок не застосовується для формування тарифів на виробництво теплової енергії теплоелектроцентралями, тепловими електростанціями, атомними електростанціями, когенераційними установками та тими, що використовують нетрадиційні або поновлювані джерела енергії.

Лист від 01.03.2010 р. N 2460

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали