Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо ситуації, яка склалась у зв'язку з відсутністю у замовників можливості отримати послугу із стандартного приєднання до електричних мереж

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ЛИСТ

від 05.02.2018 р. N 1078/17.1.3/7-18

Віце-прем'єр-міністру України
п. В. Кістіону
вул. Михайла Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008

Шановний Володимире Євсійовичу!

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП, Регулятор), інформує про ситуацію, яка склалась у зв'язку з відсутністю у Замовників можливості отримати послугу із стандартного приєднання до електричних мереж.

Відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) (далі - Закон) рішення НКРЕКП підлягають опублікуванню в газеті "Урядовий кур'єр" у 15-денний строк з дня їх прийняття і набувають чинності після публікації.

На виконання вимог законодавства України Регулятором було прийнято постанову "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2018 рік" від 09.01.2018 N 12 (Постанова N 12) (далі - постанова).

Проте, всупереч встановленого Законом (Закон N 1540-VIII) 15-денного строку опублікування рішень НКРЕКП, газета "Урядовий кур'єр" на сьогодні не опублікувала вищезазначену постанову НКРЕКП (Постанова N 12).

Така ситуація блокує діяльність електророзподільних компаній з надання послуг із стандартного приєднання до електричних мереж, викликає збурення та незадоволення у замовників даної послуги у зв'язку із відсутністю можливості користуватися електричною енергією для задоволення потреб як побутових, так і для ведення бізнесу.

Варто згадати, що станом на 2017 рік Україна покращила свою позицію в рейтингу Doing Busines - було зменшено терміни надання послуги із стандартного приєднання та кількість процедур, і наразі займає 130 місце із 190-та країн світу в рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу. Але відсутність затверджених ставок плати за стандартне приєднання до електричних мереж фактично нівелює всі позитивні зрушення, досягнутих у тому числі і завдяки діям Уряду щодо покращення умов для ведення бізнесу (у частині спрощення приєднання до електричних мереж). Тому така ситуація не є сприятливим середовищем для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

Ураховуючи викладене, просимо надати відповідне доручення щодо найскорішої публікації газетою "Урядовий кур'єр" постанови НКРЕКП "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2018 рік" від 09.01.2018 N 12 (Постанова N 12).

З повагою

 

Голова НКРЕКП

Д. Вовк
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали