Щодо скасування фізичною особою - підприємцем власного рішення про припинення підприємницької діяльності

 

 Відповідно до частини першої статті 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа повинні подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення), зокрема, заяву про припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.

Відповідно до частини першої статті 214 Цивільного кодексу України особа, яка вчинила односторонній правочин, має право відмовитися від нього, якщо інше не встановлено законом.

Частиною третьою цієї ж статті визначено, що відмова від правочину вчиняється у такій самій формі, в якій було вчинено правочин.

Слід зазначити, що Законом про реєстрацію не встановлено заборони щодо скасування фізичною особою - підприємцем свого рішення про припинення.

Програмним забезпеченням автоматизованого робочого місця державного реєстратора АІС ЄДР-М передбачено можливість здійснення зазначених реєстраційних дій.

Оскільки чинним законодавством, зокрема, Законом про реєстрацію, не встановлено переліку документів, необхідних для скасування власного рішення фізичної особи щодо припинення підприємницької діяльності, тому, враховуючи норми частини третьої статті 214 Цивільного кодексу України, Держкомпідприємництво вважає, що відповідну реєстраційну дію слід проводити на підставі заяви фізичної особи про скасування власного рішення щодо припинення нею підприємницької діяльності.

При цьому термін подання такої заяви є необмеженим.

Лист від 04.06.2010 р. N 7093

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали