Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунків коригування до податкової накладної, з дати складання яких минуло більше 1095 календарних днів

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.03.2019 р. N 898/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) розрахунків коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), з дати складання яких минуло більше 1095 календарних днів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Статтями 257 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) та 120 ПКУ встановлено загальний термін позовної давності тривалістю у три роки (1095 днів).

Відповідно до підпунктів "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну (Порядок N 1307) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін (пункт 201.1 статті 201 ПКУ).

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), складеного у порядку, встановленому для податкових накладних (Порядок N 1307), та зареєстрованого в ЄРПН.

Розрахунок коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), з дати складання якої минуло 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРПН у зв'язку із сплином терміну, встановленого статтями 257 ЦКУ та 102 ПКУ, та відповідно не дає підстав для зменшення податкових зобов'язань постачальником, який склав таку податкову накладну (Порядок N 1307), при зменшенні компенсації вартості товарів/послуг.

При цьому покупець таких товарів/послуг у випадку зменшення компенсації вартості товарів/послуг зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ на суму такого зменшення, використовуючи механізм, визначений пунктом 198.5 статті 198 ПКУ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну (Порядок N 1307).

У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг у випадку, якщо з дати складання податкової накладної (Порядок N 1307) минуло 1095 календарних днів, постачальник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є підставою для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту покупця.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали