ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.05.2012 р. N 17-08/1283-7390

(Витяг)

<...>

Відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Визначення сум дебіторської заборгованості, що підлягають списанню, та їх списання здійснюються згідно з Інструкцією з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженою наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 N 90 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.11.98 за N 728/3168 (далі - Інструкція).

Згідно з вимогами пункту 11.3 Інструкції інвентаризаційна комісія шляхом документальної перевірки повинна, зокрема, установити:

- правильність і обгрунтування сум дебіторської, кредиторської і депонентської заборгованості, щодо якої термін позовної давності минув;

- чи вжито заходів для стягнення дебіторської заборгованості у встановленому порядку.

Пунктом 11.4 Інструкції, зокрема, визначено, що для відображення результатів інвентаризації розрахунків за дебіторської та кредиторською заборгованістю, що знаходиться на обліку установи на момент звітного періоду (інвентаризації), призначений Акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами (додаток 9).

До акта слід додати довідку (додаток 10), в якій наводяться найменування та адреси дебіторів і кредиторів, сума заборгованості, за що обліковується заборгованість, з якого часу і на підставі яких документів.

Відповідно до пункту 11.5 Інструкції списання боргу внаслідок неплатоспроможності боржника не є підставою для скасування заборгованості. Заборгованість слід відображати поза балансом не менше п'яти років з часу списання для спостереження за можливістю її справляння у випадку зміни майнового стану боржника.

 

В. о. Голови

О. Даневич

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали