Додаткова копія: Щодо сплати екологічного податку

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У М. КИЄВІ

ЛИСТ

від 26.10.2011 р. N 10491/10/15-807

Щодо сплати екологічного податку

<...>

Відповідно до пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 розділу VIII "Екологічний податок" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс), платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини.

Водночас, згідно з п. 240.5 ст. 240 Податкового кодексу не є платниками екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю відходів як вторинної сировини, провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів, що розміщуються на власних територіях (об'єктах), та надають послуги у цій сфері.

Розміщення відходів є зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами (пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Розділу I Податкового кодексу).

Поряд із цим, згідно з пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу об'єктом та базою оподаткування з екологічного податку є, зокрема, обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах протягом звітного кварталу крім обсягів та видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання та заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність зі збирання та заготівлі таких відходів.

Таким чином, суб'єкт господарювання є платником екологічного податку за розміщення відходів у випадку тимчасового розміщення (незалежно від терміну) відходів (у т. ч. побутових відходів), до їх передачі на утилізацію або розміщення іншому суб'єкту господарювання (комунальному або спеціалізованому підприємству) в місця видалення відходів.

Позицію Державної податкової служби України із зазначеного вище питання наведено у листі від 07.09.2011 р. N 24090/7/15-2117 (Лист N 24090/7/15-2117).

 

Перший заступник
голови комісії з проведення
реорганізації ДПА у м. Києві,
заступник директора Департаменту -
начальник управління контролю
за фінансовими установами
та операціями у сфері ЗЕД
Департаменту податкового
контролю ДПС України

А. Лахтадир

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали