Щодо споживання електроенергії об'єктами

 

 Взаємовідносини між юридичним особами та фізичними особами (крім населення) та енергопостачальником регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року N 28, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 2 серпня 1996 р. за N 417/1442 (із змінами та доповненнями), далі - ПКЕЕ.

Відповідно до положень пункту 1.3 ПКЕЕ, постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Положеннями підпункту 9 пункту 5.4 ПКЕЕ встановлено, що для укладення договору про постачання електричної енергії заявник має надати відповідній організації, зокрема, копію документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення) та/або земельну ділянку споживача.

Проте, згідно з положеннями пункту 1.11 ПКЕЕ, у разі передачі електроустановки або її частини в оренду та обумовлення договором оренди передачі орендареві відповідних повноважень щодо врегулювання договірних відносин з електропередавальною організацією та/або постачальником електричної енергії щодо електрозабезпечення орендованої електроустановки або її частини між орендарем та суб'єктами електроенергетики мають бути укладені відповідні договори згідно з вимогами ПКЕЕ.

Положеннями пункту 2.3 договорів оренди від 04.01.2008, укладеними між ТОВ ТПП "Україна" та ТОВ "Колорит", передбачається лише оплата орендарем послуг, зокрема, в частині електропостачання. Однак в зазначених договорах оренди відсутнє положення щодо передачі орендареві повноважень з укладення договору про постачання електричної енергії з ВАТ ЕК "Дніпрообленерго" (або з іншими постачальниками електроенергії).

Вивчивши всі обставини цієї справи, у тому числі матеріали, які надані енергопостачальником, Держенергонагляд дійшов до висновку, що договір про постачання електричної енергії від 13.11.2009 N 265 було укладено між ВАТ ЕК "Дніпрообленерго" та ТОВ "Колорит" (далі - договір від 13.11.2009 N 265) без належних підстав.

Крім того, повідомляємо ВАТ ЕК "Дніпрообленерго", що розгляд обставин кримінальної справи N 5509900 щодо фактів службового підлогу, шахрайства, незаконного присвоєння та реалізації майна КСП "Південне" не входять до компетенції Держенергонагляду.

Враховуючи викладене, Держенергонагляд пропонує власникам згаданих в зверненнях будівель звернутись до ВАТ ЕК "Дніпрообленерго" та ТОВ "Колорит" з пропозицією щодо розірвання договору від 13.11.2009 N 265, як укладеного з порушенням вимог чинного законодавства. У разі їх відмови та з метою захисту своїх інтересів рекомендуємо власникам звернутися з відповідною позовною заявою до суду.

Лист від 31.03.2010 р. N 02/10-1465

Міністерство палива та енергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали