Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо справляння екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.09.2019 р. N 175/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" (Постанова N 1200) та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року N 682-р "Питання Державної податкової служби" (Розпорядження N 682-р) на запит Товариства щодо справляння екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство без надання документального підтвердження поінформувало, що передає на утилізацію утворені в результаті провадження ним господарської діяльності тверді побутові відходи, а також відходи другого та четвертого класу відходів на підставі діючих договорів із підприємствами, які уповноважені на виконання робіт з поводження з відходами (далі - Договір), та запитує про виникнення у нього обов'язку із сплати Податку.

Кодексом визначено, що розміщення відходів - постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

При цьому Кодексом передбачено звільнення від оподаткування Податком суб'єктів, які розміщують відходи, що утворилися від їх господарської діяльності на власних територіях (об'єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ст. 240 Кодексу).

У разі виникнення відходів, клас небезпеки яких вимагає відповідності ліцензійним умовам до спеціалізованих підприємств, суб'єкти, у тому числі Товариство, можуть бути звільнені від справляння Податку на підставі Договорів, що укладені із суб'єктами, які мають необхідні дозвільні документи.

Разом з тим, для забезпечення вимог п. 240.5 ст. 240 Кодексу, суб'єктам, у тому числі Товариству, необхідно облаштувати спеціально відведені місця для тимчасового розміщення відходів та запровадити належний облік відходів різних класів небезпечності для виконання договірних зобов'язань із спеціалізованими підприємствами із утилізації або розміщення (захоронення) відходів.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали