Додаткова копія: Щодо справляння екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 16.05.2019 р. N 2203/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо справляння екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (далі - Податок, Джерело), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство вказало, що має відокремлені структурні підрозділи та поінформувало, що як платник Податку, здійснює у тому числі викиди двоокису вуглецю (далі - Двоокис).

Товариство, посилаючись на п. 242.4 ст. 242 Кодексу, запитує про порядок виконання зменшення бази (об'єкта) оподаткування Податком у частині викидів Двоокису та правомірність застосування вказаної норми до бази оподаткування Податком для обсягу викидів Двоокису кожним відокремленим структурним підрозділом.

Оскільки п. 240.1 ст. 240 Кодексу платниками Податку визнаються суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, то не вбачається підстав поширення норми п. 242.4 ст. 242 Кодексу на відокремлені структурні підрозділи або окремі Джерела.

Кодекс покладає на платника Податку, який здійснює викиди Двоокису, обов'язок зареєструватися платником такого податку у податковому періоді, у якому досягнуто перевищення граничної величини викидів Двоокису у розмірі 500 тонн на рік (далі - Гранична величина), а також декларувати та сплачувати податкові зобов'язання з Податку за викиди Двоокису за обсяги, що вже перевищують Граничну величину (абз. другий п. 240.7 ст. 240 Кодексу).

Викиди Двоокису належать до того типу забруднюючих речовин, для яких Інструкцією про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.95 N 7, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 15.03.95 за N 61/597, передбачено виконання інвентаризації за матеріалами технологічного регламенту або розрахунковим методом.

Наприклад, для інвентаризації викидів Двоокису від спалювання різних видів палив за розрахунковим методом використовується Галузевий керівний документ "ГКД 34.02.305-2002 Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від енергетичних установок. Методика визначення", затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.06.2002 N 359.

Таким чином Товариству слід керуватися п. 250.9 ст. 250 Кодексу та подати до контролюючого органу за місцезнаходженням Джерел заяви про звітний (податковий) період, у якому очікується перевищення Граничної величини сумарним обсягом викидів Двоокису. До заяви додаються розрахунки з матеріалами оцінки інвентаризації обсягів викидів Двоокису за кожним та всіма Джерелами, у тому числі із зазначенням для таких Джерел періодів та обсягів викидів Двоокису, у яких відбудеться перевищення Граничної величини.

Оскільки об'єктом оподаткування Податком за викиди Двоокису, який підлягає декларуванню, є обсяги викидів, що вже перевищили Граничну величину, то відсутня необхідність у додатковому зменшенні задекларованого об'єкта оподаткування за Двоокис у поданій податковій звітності.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали