РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 18 травня 2017 року N 31

До Ради суддів України надійшло звернення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 10.04.2017 з проханням сприяти вирішенню проблемної ситуації щодо забезпечення права осіб, які перебувають під вартою, на своєчасний розгляд їх справ.

Так, в провадженні Олександрійського міськрайонного суду перебуває 64 кримінальних проваджень, де 58 обвинувачених утримуються під вартою, з них: 3 особи понад 3 роки (Дешевий Д. А., Ткаченко М. М., Скубій В. В. ), 6 осіб понад 2 роки (Авраменко Р. А., Гордієнко Е. А. Ельшин Д. В., Ковальчук Р. С., Ясинський В. Ю., Андросов О. А.), 23 особи понад рік (Меткий А. Д., Аксьонов Р. В., Андросов О. В., Великий О. О., Горобець С. А., Гурова В. Г., Григорьєв А. В., Гончарова І. М., Давиденко О. С., Клочок Є. І., Коноплянко О. В., Коробка О. В., Лєбєдєв Д. С., Ляховецький В. Л., Мамренко О. Г., Марченко А. А., Позейчук В. В., Понєдєльнік В. М., Топоров О. Ю., Тарасенко М. Ю., Толмачов Д. Л., Трубін Ю. М., Шляхта В. Л.).

Разом з тим за судом також рахуються 12 засуджених (тримаються під вартою), які оскаржили вироки щодо себе, але перед розглядом їх справ в апеляційному/касаційному суді бажають ознайомитись з матеріалами кримінальних проваджень.

З початку 2017 року ізолятор тимчасово тримання при Олександрійському ВП ГУНП в Кіровоградській області припинив свою роботу у зв'язку з реформуванням. Головним управлінням Національної поліції створено ізолятор тимчасового тримання N 4 м. Знам'янка (далі - ІТТ N 4), на який покладено обов'язки з обслуговування м. Олександрії.

В той же час начальник ІТТ N 4 грубо порушує чинне законодавство та не виконує покладений на нього обов'язок по забезпеченню своєчасного конвоювання заарештованих до суду. Більше того, 10.01.2017 начальник ІТТ N 4 листом N 9/42/17 від 06.01.2017 рекомендував суду призначати справи для розгляду не раніше 11 години і тільки два дні в тиждень - у вівторок та четвер, так як в інші дні він не буде забезпечувати конвоювання арештованих до суду. При цьому для етапування надається автомобіль, розрахований на 7 осіб.

Колектив суддів для забезпечення своєчасного розгляду справ осіб, які знаходяться під вартою, докладає всіх можливих зусиль та призначає справи для розгляду невідкладно та в розумні строки. Однак начальник ІТТ N 4 зриває судові засідання та не забезпечує участь арештованих в розгляді проваджень щодо них та в ознайомлені з матеріалами проваджень, що призводить до затягування розгляду кримінальних проваджень та тривалого перебування осіб під вартою, що є неприпустимим з урахуванням вимог чинного законодавства України та Конвенції про захист прав людини.

Звернення суду до керівництва ГУНП Кіровоградської області про доставляння обвинувачених щопонеділка, щосереди, щочетверга, щоп'ятниці з 09:00 до 18:00 залишені без реагування.

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Комітету Ради суддів України з питань адміністрування та організаційного забезпечення діяльності суду Алейнікова Г. І. про звернення суддів Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області, відповідно до частини дев'ятої статті 56 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Закон N 1402-VIII), Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (із наступними змінами), та виходячи з того, що згідно з вимогами Конституції України забезпечення прав людини є обов'язком держави Рада суддів України вирішила:

1. Звернутись до Міністра внутрішніх справ України щодо сприяння належній організації конвоювання (етапування) осіб, які перебувають під вартою із установ попереднього ув'язнення до судів та охорони їх під час судових засідань, а також конвоювання їх у зворотному напрямку.

2. З метою недопущення порушення розумних строків розгляду кримінальних проваджень, безпідставного відкладення запланованих судових засідань по кримінальним провадженням, звернутись до Голови Національної поліції України щодо недопустимості скорочення кількості днів етапування осіб, які перебувають під вартою, в судові засідання.

3. Звернутись до начальника Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області щодо забезпечення належної організації етапування осіб, які перебувають під вартою, в Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

 

Заступник Голови
Ради суддів України

Б. С. Моніч
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали