Додаткова копія: Щодо статусу платника єдиного податку четвертої групи

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.04.2019 р. N 1432/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Станції щодо статусу платника єдиного податку четвертої групи (далі - Платник податку), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Станція поінформувала, що є зареєстрованим Платник податку. Водночас, станом на 01.01.2019 в його інтегрованій картці платника податків (далі - ІКПП) контролюючим органом обліковано податковий борг з податку на додану вартість. Сума боргу була погашеною у лютому 2019 року.

Посилаючись на визначені пп. 291.51.3 п. 291.51 ст. 291 Кодексу умови, за яких суб'єкти господарювання не можуть бути Платниками податку, Станція запитує про порядок підтвердження нею статусу Платника податку у 2019 році.

Порядок та умови щорічного підтвердження статусу Платника податку встановлено пп. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу. Зокрема, суб'єкти господарювання - сільськогосподарські товаровиробники за визначенням пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 Кодексу для щорічного підтвердження зобов'язані до 20 лютого поточного року подати:

загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);

розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

За результатами узагальнення судової практики щодо оскарження застосування контролюючими органами інформації ІКПП про наявність податкового боргу у Платників податку як при реєстрації таких платників, так і при щорічному підтвердженні їх статусу, Верховний Суд у своїх постановах від 29.03.2018 по справі N 804/2321/17 та від 07.02.2019 по справі N 804/3117/17 зазначив, що анулювання реєстрації Платника податку за наявності податкового боргу може бути здійснено відповідним контролюючим органом за результатами документальної перевірки, якою зафіксовано наявність податкового боргу станом на 1 січня базового (звітного) року.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали