Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо створення нового освітнього середовища

ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ЛИСТ

від 16.05.2018 р. N 063-5150

Начальникам управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій
Директорам закладів загальної середньої освіти міста Києва

Шановні колеги!

Цього року ми з вами розпочинаємо впровадження Нової Української Школи (НУШ). Від злагодженості та професійності наших з вами дій залежить спокій у громаді, її довіра до освіти та освітян.

З 28 квітня 2018 року нами розпочато прийом заяв до перших класів. Дякуємо за виважений, послідовний, фаховий підхід до першого кроку змін у напрямі нових стандартів на рівні початкової школи. До 1 вересня пройдуть навчання вчителі. Спільними зусиллями нам необхідно підготувати приміщення для майбутніх першокласників, придбати дидактичні матеріали, комп'ютерне обладнання, меблі. Вперше за багато років усі передбачені зміни мають фінансову підтримку від держави та міста.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 N 237 (Постанова N 237) створення нового освітнього середовища (закупівля дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп'ютерного обладнання для закладів загальної середньої освіти) здійснюється на засадах співфінансування: не більше 70 % - за рахунок субвенції, не менше 30 % - за рахунок коштів місцевих бюджетів. У місті Києві станом на 17 травня передбачено коштів удвічі більше, ніж зазначеною постановою Кабінету Міністрів України.

У 2018 році на успішне впровадження НУШ та створення нового освітнього середовища для першокласників-киян виділено кошти у сумі 204,9 млн. грн., з них: з державного бюджету - 69,6 млн. грн., з міського - 135,3 млн. грн., що в перерахунку на 1 першокласника складає 6 тис. грн. (з державного бюджету - 2 тис. грн.; з міського бюджету - 4 тис. грн.).

Проте, звертаємо увагу, що ні держава, ні місто не фінансуватимуть жоден муніципальний навчальний заклад, котрий обере "бізнесовий освітній проект", програму, яка передбачає щомісячний збір коштів з батьків на різноманітні посібники, зошити з друкованою основою та інше.

Філософія НУШ передбачає повну свободу дій вчителя щодо використання різноманітних форм та методів навчання в досягненні Державного стандарту освіти.

Кожен педагог знає, чому потрібно навчити, водночас - вільний у виборі, як навчати.

До Департаменту освіти і науки вже надходять тривожні повідомлення від батьків, яких при прийомі заяви на зарахування дитини до школи ставлять до відома, що їхні діти навчатимуться за однією із таких програм.

За інформацією управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій у 2017/2018 навчальному році за науково-педагогічними проектами "Росток" та "Інтелект України" навчаються учні у 105 школах (622 класи).

Для родин учнів навчання у таких "експериментальних" класах обходиться майже у 2 тис. грн. на рік, що зменшує вміст їхніх гаманців на 40 млн. грн.

Окремі керівники комунальних закладів загальної середньої освіти допускають такі збори коштів з батьків, засвідчуючи це протоколами так званої "батьківської трійки", що не звільняє їх від відповідальності.

Новий Закон України "Про освіту" (Закон N 2145-VIII) дає сучасному педагогу свободу дій у його творчій лабораторії, можливість творити, експериментувати, обирати навчальні матеріали. Типові навчальні програми МОНУ кожен із вчителів чи авторських груп зможе доповнювати, або ж створювати свої. Єдине обмеження - Державний стандарт. Як його досягти, вчитель визначатиме сам. Слід зазначити найактуальніше, головна мета НУШ - створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки академічні знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

І сьогодні, як ніколи, у високій ціні саме майстерність вчителя. Навчання для життя не базується на зошитах з друкованою основою, оскільки такі методики обмежують дитину у пізнавальній діяльності, позбавляючи її індивідуальних творчих рішень. Робота з програмами, які заганяють вчителя у роль продавця чи агента з продажу, а дітей - у шаблонні рамки, є для нас викликом, який може бути подоланий нашою справжньою освітянською позицією.

Шановні колеги, ми починаємо позитивні зміни. Тож зробімо це професійно та з гідністю.

В Україні педагоги завжди слугували прикладом суспільству.

Зі щирою повагою та вірою

 

Директор Департаменту

О. Фіданян
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали