МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.01.2017 р. N 3302-06/12-06

Органам державної влади, органам місцевого самоврядування, установам, організаціям, підприємствам та іншим суб'єктам сфери публічних закупівель

Щодо створення та діяльності централізованих закупівельних організацій та закупівель за рамковими угодами

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на численні звернення суб'єктів сфери публічних закупівель щодо створення та діяльності централізованих закупівельних організацій та закупівель за рамковими угодами повідомляє.

Закон України "Про публічні закупівлі" (Закон N 922-VIII) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Щодо створення та діяльності централізованих закупівельних організацій

Відповідно до пункту 36 частини першої статті 1 Закону (Закон N 922-VIII) централізовані закупівельні організації - юридичні особи, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону (Закон N 922-VIII). Централізовані закупівельні організації набувають усіх прав та обов'язків замовників, що визначені цим Законом, та несуть відповідальність згідно із законами України. Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Принагідно інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 N 928 (Постанова N 928) (далі - постанова КМУ) Уряд затвердив Порядок реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації (далі - Порядок).

Порядок (Постанова N 928) визначає особливості діяльності централізованої закупівельної організації (далі - ЦЗО) в інтересах Секретаріату Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади в рамках реалізації зазначеного пілотного проекту. При цьому на виконання пункту 4 постанови КМУ (Постанова N 928) наказом Мінекономрозвитку від 30.11.2016 N 2015 створено державну установу "Професійні закупівлі", яка виконуватиме функції ЦЗО.

За результатами реалізації зазначеного пілотного проекту Мінекономрозвитку буде опрацьовано питання можливості впровадження на регіональному рівні досвіду пілотного проекту.

Таким чином, правові підстави здійснення діяльності централізованими закупівельними організаціями, визначеними органами місцевого самоврядування, виникатимуть після затвердження Кабінетом Міністрів України та набрання чинності відповідних нормативно-правових актів, які визначатимуть особливості створення та діяльності таких організацій.

Щодо закупівель за рамковими угодами

Пунктом 21 частини першої статті 1 Закону (Закон N 922-VIII) визначено, що рамковою угодою є правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (централізованими закупівельними організаціями) у порядку, встановленому Законом (Закон N 922-VIII), з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди.

Згідно з частиною другою статті 13 Закону (Закон N 922-VIII) особливості укладення і виконання рамкових угод визначаються Уповноваженим органом.

Так, на даний час Мінекономрозвитку ведеться робота щодо розроблення відповідних нормативно-правових актів, які визначатимуть особливості укладення і виконання рамкових угод.

З огляду на викладене інформуємо, що правові підстави для укладення та виконання рамкових угод замовниками (в тому числі централізованими закупівельними організаціями) виникатимуть після затвердження та набрання чинності відповідних нормативно-правових актів.

Одночасно зазначаємо, що листи міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

 

Директор департаменту регулювання
державних закупівель Міністерства
економічного розвитку і торгівлі України

О. Стародубцев
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали