МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.09.2017 р. N 4.2-15-2965-17

Щодо терміна "навчальний заклад"

На <...> звернення <...> в межах компетенції повідомляємо.

5 вересня 2017 року Верховна Рада України ухвалила новий Закон України "Про освіту" від 05.09.2017 р. N 2145-VIII (Закон N 2145-VIII), який набрав чинності з 28 вересня 2017 року.

Пунктом 3 розділу XII зазначеного Закону України "Про освіту" (Закон N 2145-VIII) встановлено, що:

1) до приведення законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із цим Законом (Закон N 2145-VIII) терміни "навчальний заклад" і "заклад освіти" є ідентичними, а всі суб'єкти владних повноважень і навчальні заклади керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються закладів освіти, а також положеннями законодавства, що стосуються навчальних закладів у частині, що не суперечить цьому Закону;

2) термін "заклад освіти", що вживається у цьому Законі (Закон N 2145-VIII) та спеціальних законах, відповідає терміну "навчальний заклад", що вживається в Конституції України.

Відповідно до частини першої статті 1 (Закон N 2145-VIII) заклад освіти - це юридична особа публічного чи приватного права, основним видом діяльності якої є освітня діяльність.

Стаття 22 Закону України "Про освіту" (Закон N 2145-VIII) регламентує організаційно-правовий статус закладів освіти.

Так, юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом її діяльності є освітня діяльність.

Права та обов'язки закладу освіти, передбачені цим Законом (Закон N 2145-VIII) та іншими законами України, має також фізична особа - підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, основним видом діяльності якого є освітня діяльність. Фізична особа - підприємець або структурний підрозділ юридичної особи приватного чи публічного права, освітня діяльність якого перестає бути основним видом його діяльності, втрачає права і обов'язки, у тому числі права на пільги, передбачені законодавством для закладу освіти.

Освітня діяльність вважається основним видом діяльності, якщо надходження на цей вид діяльності та/або від цього виду діяльності перевищують половину загальних надходжень цієї юридичної особи (фізичної особи - підприємця).

Заклад освіти як суб'єкт господарювання може діяти в одному з таких статусів:

бюджетна установа;

неприбутковий заклад освіти;

прибутковий заклад освіти.

Заклад освіти залежно від засновника може діяти як державний, комунальний, приватний чи корпоративний.

Заклад освіти може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти та за різними видами освіти, утворювати для цього структурні підрозділи.

Заклад освіти для здійснення статутної діяльності може на договірних засадах об'єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об'єднання, кожен із учасників якого зберігає статус юридичної особи.

Статус, організаційно-правова форма, тип закладу освіти визначаються засновником і зазначаються в установчих документах закладу освіти.

Заклади освіти всіх форм власності мають рівні права і обов'язки у провадженні освітньої діяльності відповідно до законодавства.

Заклади освіти діють на підставі власних установчих документів, що затверджуються їх засновниками відповідно до законодавства.

 

Директор департаменту

О. Шаров
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали