Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо типової форми договору страхування

АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.10.2018 р. N 01-01-21/7

Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
01001, м. Київ, вул. Грінченка, 3

Щодо типової форми договору страхування

На виконання рішення Ради Аудиторської палати України від 27.09.2018 р. (протокол N 1), звертаємося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, з наступним питанням, що потребує невідкладного вирішення.

Відповідно до Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" від 21.12.2017 р. N 2258-VIII (Закон N 2258-VIII) (надалі - Закон), який введено в дію з 01.10.2018 р., суб'єкти аудиторської діяльності можуть надавати аудиторські послуги лише після включення до Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності (далі - Реєстр). Відомості до Реєстру вносяться Аудиторською палатою України (далі - АПУ).

Згідно із ст. 21 Закону (Закон N 2258-VIII) Реєстр складається з таких розділів: 1) аудитори; 2) суб'єкти аудиторської діяльності; 3) суб'єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності; 4) суб'єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Суб'єкт аудиторської діяльності, який провадить обов'язковий аудит фінансової звітності, відповідно до ст. 43 Закону (Закон N 2258-VIII) зобов'язаний мати чинний договір страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності перед третіми особами, укладений відповідно до типової форми договору страхування, затвердженої Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Окрім цього, звертаємо увагу Нацкомфінпослуг, що мінімальний розмір страхової суми, який зазначено у ст. 43 Закону (Закон N 2258-VIII), визначено тільки для суб'єктів аудиторської діяльності, які проводять обов'язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес. Для інших суб'єктів аудиторської діяльності, які проводять обов'язковий аудит, зазначені вимоги не встановлені. Таким чином, типова форма договору страхування має містити можливість обирати розмір страхової суми, якщо суб'єкт аудиторської діяльності не здійснює обов'язковий аудит підприємств, що становлять суспільний інтерес.

З урахуванням зазначеного та оскільки з жовтня 2018 року АПУ має розпочати внесення до Реєстру відомостей про суб'єктів аудиторської діяльності, звертаємося до Нацкомфінпослуг з проханням надати інформацію щодо терміну затвердження та оприлюднення зазначеної у Законі (Закон N 2258-VIII) типової форми договору страхування цивільно-правової відповідальності суб'єкта аудиторської діяльності перед третіми особами.

З повагою,

 

Виконавчий директор

Т. В. Куреза
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали