Щодо укладення договорів із фізичними особами - власниками об'єктів нежилого призначення

 

 Відповідно до статті 24 Цивільного кодексу України - людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.

Положеннями частини шостої статті 24 Закону України "Про електроенергетику"встановлено, що енергопостачальники, які здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на такій території, в укладенні договору на постачання електричної енергії, крім випадків, якщо відсутня технічна можливість.

Згідно з абзацами першим та другим пункту 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, (далі - Правила) зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.11.2005 за N 1399/11679) (із змінами), ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

Одночасно слід зазначити, що відповідно до пункту 1.2 Правил населення - це споживачі електричної енергії - фізичні особи, які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що належать їм за ознакою права власності або користування, за винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в установленому законодавством порядку підприємницької діяльності.

Абзацом першим пункту 1.6 Правил встановлено, що договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (Додаток 3 Правил) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (крім населення), які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.

Таким чином, на сьогодні Правилами користування остаточно не врегульоване питання укладання договору із фізичним особам, яким належать за ознакою права власності або користування нежилі об'єкти господарського призначення та які використовують або мають на меті використання електричної енергії не для задоволення власних побутових потреб. У зв'язку з цим НКРЕ розроблено проект постанови НКРЕ "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією", абзацом третім пункту 7 якого передбачається:" у підпункті 5.4 слова "для фізичних осіб - підприємців" замінити словами "(для фізичних осіб - підприємців) або копію довідки про надання ідентифікаційного номеру та копію паспорта (для фізичних осіб)".

Комісія рекомендує фізичним особам під час оформлення договору про постачання електричної енергії надавати енергопостачальній компанії копію довідки про надання ідентифікаційного номера та копію паспорта.

Лист від 16.12.2009 р. N 8261/11/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали