Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж, постачання електричної енергії

 

 Відповідно до положень пункту 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.11.2005 за N 1399/11679) (із змінами) (далі - Правила), ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії).

Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

Згідно з положеннями пункту 1.4 Правил, точка продажу електричної енергії споживачу установлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі про постачання електричної енергії або в договорі про купівлю-продаж електричної енергії.

Електропередавальна організація покриває всі витрати, пов'язані з доставкою електричної енергії в точку продажу.

Електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (абзац другий пункту 1.10 Правил).

Положеннями пункту 2 постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією" (із змінами) встановлено, що електропередавальні організації, які здійснюють діяльність на закріпленій території, зобов'язані врегулювати відносини згідно з вимогами абзацу другого пункту 1.10 Правил із власниками технологічних електричних мереж, які передають електричну енергію іншим суб'єктам господарювання у визначені постановою терміни відповідно до обсягів передачі електричної енергії.

Згідно з положеннями пункту 7.5 Правил, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація або основний споживач за погодженням постачальника електричної енергії) зобов'язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії (передачу або спільне використання технологічних електричних мереж), у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади, у разі, зокрема, закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами.

Таким чином, у разі відмови власника мереж щодо укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж, постачання електричної енергії такому власнику мереж (споживачу, основному споживачу) має бути повністю або частково припинено, у тому числі, на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади (Держенергонагляду).

При цьому, невжиття електропередавальною організацією усіх можливих та необхідних заходів щодо укладення договорів про спільне використання технологічних електричних мереж, у тому числі, таких, як звернення до Держенергонагляду, буде розцінюватись НКРЕ як невиконання вимог положень пункту 2 постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910.

Лист від 04.12.2009 р. N 8005/11/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали