МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.10.2011 р. N 10/2-799

Щодо умов оплати праці педагогічних працівників

Розглянувши в межах компетенції листа <...> щодо умов оплати праці педагогічних працівників, повідомляємо.

Щодо штатних розписів загальноосвітніх навчальних закладів з вечірніми класами

Відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. N 778, з урахуванням потреб населення та місцевих умов загальноосвітній навчальний заклад може приймати рішення про створення в ньому класів з вечірньою формою навчання. Слід зазначити, що йдеться не про вечірню (змінну) школу як окрему юридичну особу, а про вечірні класи в складі денної загальноосвітньої школи.

На цей час формування штатного розпису загальноосвітніх навчальних закладів (крім шкіл-інтернатів усіх типів, спеціальних, санаторних шкіл, шкіл соціальної реабілітації та вечірніх (змінних) шкіл) здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій з питань порядку формування штатів загальносвітніх навчально-виховних закладів, які були доведені для виконання до управлінь освіти обласних державних адміністрацій листом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2001 р. N 1/9-234 (із змінами, лист від 10.08.2001 р. N 1/9-282). З вересня 2012 року набере чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. N 1205 "Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів".

На сьогодні введення до штатного розпису посади завідувача бібліотеки здійснюється за наявності 14 і більше класів (загальної кількості: денних, вечірніх). З 2012 року кількість класів буде зменшено до 11.

Стосовно здійснення доплат директору денного загальноосвітнього навчального закладу із вечірніми класами та лаборантам фізичних та хімічних кабінетів інформуємо, що відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.93 р. за N 56, встановлення доплат за роботу з вечірніми класами не передбачено, такі доплати передбачені виключно у вечірніх (змінних) школах.

Проте відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 та наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N 557 таким працівникам може бути встановлено надбавку в розмірі до 50 % посадового окладу (ставки заробітної плати) за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи; за складність, напруженість у роботі.

Щодо підвищення посадових окладів педагогічних працівників у виправних колоніях

Згідно із спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Державного Департаменту України з питань виконання покарань від 01.03.2002 р. N 154/55 "Про затвердження Положення про умови навчання та отримання базової та повної загальної середньої освіти особами, засудженими до позбавлення волі, у загальноосвітніх навчальних закладах при установах кримінально-виконавчої системи" реалізація конституційного права осіб, засуджених до позбавлення волі, на здобуття базової та повної загальної середньої освіти здійснюється у вечірніх (змінних) школах, що створюються при установах кримінально-виконавчої системи.

Відповідно до пункту 28 раніше зазначеної Інструкції педагогічним працівникам у школах при виправно-трудових установах посадові оклади підвищуються на 20 відсотків. Тобто в цьому випадку мається на увазі вечірня школа.

Одночасно звертаємо увагу на те, що підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічних працівників за роботу у виправних колоніях (пункт 34 Інструкції) утворює новий посадовий оклад (ставку заробітної плати) цих працівників, від розміру якого в подальшому і розраховуються доплати і надбавки, на які ці працівники мають право, а саме, наприклад, доплата за науковий ступінь, надбавка за вислугу років, за престижність праці тощо.

 

Директор Департаменту

С. Даниленко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали