МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.10.2011 р. N 10/2-794

Щодо умов оплати праці педагогічних працівників

<...>

Умови оплати праці педагогічних працівників, зокрема, дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів та методичних кабінетів визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України за 27.05.93 р. N 56.

Згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. N 930, за наслідками атестації педагогічним працівникам можуть бути присвоєні педагогічні звання, зокрема педагогічне звання "вчитель-методист" або "керівник гуртка - методист".

Відповідно до пункту 24 Інструкції ставки заробітної плати і посадові оклади педагогічних працівників за наявності в них педагогічного звання "вчитель-методист" підвищуються на 15 відсотків.

Підвищення ставки заробітної плати за педагогічне звання, присвоєне за наслідками атестації, здійснюється за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. Тобто директору загальноосвітнього навчального закладу, який має педагогічне звання "вчитель-методист" з предмета "трудове навчання", оплата годин за керівництво гуртка шахів не підвищуватиметься.

Щодо підвищення посадового окладу завідувача методичного кабінету за раніше присвоєне педагогічне звання повідомляємо, що згідно зпунктом 3 примітки до пункту 13 зазначеної Інструкції за методистами методичних кабінетів (центрів) зберігається право на отримання підвищення посадових окладів, якщо в період роботи на посаді вчителя, за результатами атестації їм було присвоєно відповідне звання. Відповідно до чинних нормативно-правових актів за завідуючими методичними кабінетами таке право не зберігається, їх оплата праці здійснюється на загальних підставах, відповідно до раніше вказаного пункту 24 Інструкції.

Стосовно підвищення посадових окладів за роботу в дитячих будинках

Пунктами 28 та 29 Інструкції передбачено, що керівним працівникам дитячих будинків, діяльність яких безпосередньо пов'язана із навчально-виховним процесом, педагогічним працівникам, помічникам вихователів цих закладів посадові оклади підвищуються на 20 відсотків.

У випадку якщо йдеться про дитячий будинок для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують тривалого лікування та особливих умов виховання, то працівникам такого закладу з числа адміністративно-господарського, обслуговуючого та навчально-допоміжного персоналу, які за характером роботи безпосередньо спілкуються з дітьми, посадові оклади можуть бути підвищені на 15 - 25 відсотків (пункт 31 Інструкції, додаток 5 до Інструкції).

Конкретний же перелік працівників, які мають право на таке підвищення, і його розмір визначаються керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від інтенсивності і тривалості спілкування з учнями (вихованцями), які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, потребують тривалого лікування або особливих умов виховання.

Одночасно звертаємо увагу на те, що підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) і педагогічних працівників, і адміністративно-господарського, обслуговуючого та навчально-допоміжного персоналу навчальних закладів (пункт 34 Інструкції) утворює новий посадовий оклад (ставку заробітної плати) цих працівників, від розміру якого в подальшому і розраховуються доплати і надбавки, на які ці працівники мають право, а саме доплата за роботу в нічний час, за використання дезінфікуючих засобів, надбавка за вислугу років, за престижність праці тощо.

 

Директор Департаменту

С. Даниленко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали