Щодо умов провадження господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності

 

 Частинами першою та другою статті 5 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.

Статтею 1 Закону від 01.06.2000 N 1775 "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (далі - Закон "Про ліцензування") визначено, що ліцензійні умови - установлений з урахуванням вимог законів вичерпний перелік організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, обов'язкових для виконання при провадженні видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

В частині другій статті 8 Закону "Про ліцензування" встановлено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.

Наказ Держкомпідприємництва, МВС України "Про затвердження змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян" від 04.11.2008 N 136/570, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 03.12.2008 за N 1155/15846, набрав чинності 14.12.2008 (далі - Наказ "Про затвердження змін").

Чинна редакція пункту 3.1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян (далі - Ліцензійні умови) встановлює: "керівник (директор, його заступник або керівник філії, іншого відокремленого структурного підрозділу) суб'єкта охоронної діяльності повинен мати фахову вищу освіту за спеціальністю "Фінансово-економічна безпека", або вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст, магістр) та диплом про перепідготовку (свідоцтво про підвищення кваліфікації) за спеціальністю "Фінансово-економічна безпека", або вищу освіту та досвід роботи не менше п'яти років на посадах старшого або вищого начальницького складу, старшого або вищого офіцерського складу правоохоронних органів, підрозділів відомчої воєнізованої охорони, військових формувань".

Виходячи з норм Закону "Про ліцензування", суб'єкт охоронної діяльності, який надає послуги згідно отриманої ліцензії, повинен провадити даний вид господарської діяльності відповідно до встановлених для цього виду діяльності Ліцензійних умов.

Разом з тим, приймаючи до уваги положення статті 5 ЦК України, вважаємо, що нова редакція пункту 3.1 Ліцензійних умов поширюються тільки на ті відносини, які виникли після набуття чинності Наказу "Про затвердження змін".

Лист від 09.04.2009 р. N 3963

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали