НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.06.2012 р. N 29-216/5846

Генеральний департамент грошово-кредитної політики

Територіальним управлінням Національного банку України, Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій Національного банку України, банкам України та їх філії


Національний банк України з метою упередження можливому застосуванню фінансових схем на фондовому ринку України для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та/або непродуктивному відтоку капіталу за межі України звертає увагу банків України на таке.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) з метою запобігання використанню цінних паперів товариств, які мають ознаки фіктивності, веде та оприлюднює перелік емітентів цінних паперів, які відсутні за місцезнаходженням (одна з ознак фіктивності товариств). В зазначеному переліку, зокрема, зазначається інформація про виключення товариств з державного реєстру, зупинення обігу цінних паперів та скасування реєстрації випуску акцій таких товариств, акти про відсутність за місцезнаходженням тощо.

Крім того, НКЦПФР ведеться та оприлюднюється інформація щодо обігу на фондовому ринку цінних паперів, які мають високий рівень ризику бути використаними для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.

Вказані переліки розміщені на офіційному Інтернет-сайті НКЦПФР в розділі "фінансовий моніторинг".

Національний банк України рекомендує банкам використовувати таку інформацію під час проведення власних операцій з цінними паперами, а також звертати увагу на це клієнтів банку, які здійснюють операції на фондовому ринку України.

 

Директор Генерального департаменту
грошово-кредитної політики
Національного банку України

О. А. Щербакова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали