ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.02.2018 р. N 593/ІПК/05-99-14-05-13

Головне управління ДФС у Донецькій області розглянуло запит ТОВ [...] від [...] N [...] щодо надання податкової консультації стосовно ведення касової книги та в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до п. 39 розділу IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148 (Положення N 148) (далі - Положення N 148), установи/підприємства відображають у касовій книзі усі надходження і видачу готівки в національній валюті (додаток 5 до Положення N 148 (Положення N 148)).

Кожна/кожне установа/підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу (Положення N 148) для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу (Положення N 148).

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та книги обліку розрахункових операцій, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи - підприємці касової книги (Положення N 148) не ведуть.

Аркуші касової книги (Положення N 148) нумеруються та прошнуровуються. Кількість аркушів у касовій книзі засвідчуються підписами керівника і головного бухгалтера установи/підприємства.

Разом з тим, Положення N 148 (Положення N 148) не містить норми стосовно реєстрації підприємством (юридичною особою) касових книг (Положення N 148) для відокремлених підрозділів, що входять до його складу.

Аналогічна позиція викладена на сайті ДФС України у мережі Інтернет у пункті 109.15 розділу "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс".

Згідно з пунктом 52.2 статі 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використатися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали