Додаткова копія: Щодо видачі документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 03.12.2009 р. N 14872

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув листи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області від 26.10.2009 N 02-6848 та від 03.11.2009 N 05-7176 щодо процедури видачі документів дозвільного характеру регіональними дозвільними органами згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (далі - Постанова) та повідомляє наступне.

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється за принципом організаційної єдності, що передбачає наявність адміністратора, у порядку, встановленому цим Законом.

Крім того, згідно з пунктом 3 Основних вимог до порядку взаємодії адміністратора з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності щодо видачі документів дозвільного характеру (далі - Основні вимоги), затверджених зазначеною вище Постановою, забороняється видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами поза межами дозвільних центрів.

Пунктом 12 Основних вимог передбачена можливість видачі регіональними дозвільними органами документів дозвільного характеру через дозвільні центри, створені міськими радами міст - обласних центрів (за згодою міських голів).

В цьому випадку, регіональні (територіальні) органи центральних органів виконавчої влади в областях видають документи дозвільного характеру з дотриманням вимог порядку, встановленого для місцевих дозвільних органів.

Держкомпідприємництвом направлені листи міському голові м. Донецька Лук'янченку О. О. (від 22.06.2009 N 7361 та від 20.11.2009 N 14266) з проханням розглянути можливість участі регіональних дозвільних органів у роботі "Єдиного дозвільного центру" Донецької міської ради, що забезпечить упорядкування видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності та сприятиме вдосконаленню відносин між суб'єктами господарювання та регіональними дозвільними органами в частині видачі документів дозвільного характеру. На сьогодні, свою згоду міський голова не надав.

Разом з тим, участь представників територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища у роботі дозвільних центрів передбачена пунктом 4 Основних вимог.

У разі неможливості забезпечення участі представників територіальних управлінь Мінприроди в роботі усіх дозвільних центрів, останні можуть брати участь у роботі зазначених вище дозвільних центрів не постійно, а згідно встановленого графіка (в залежності від кількості зареєстрованих суб'єктів господарювання/кількості звернень за отриманням відповідних дозволів на певній адміністративно-територіальній одиниці), наприклад, один раз на тиждень.

Щодо застосування норми абзацу другого частини дванадцятої ст. 7 Закону.

Абзацом другим частини дванадцятої ст. 7 Закону передбачено, що у разі необхідності отримання документа дозвільного характеру, який видається дозвільним органом, розташованим в обласному центрі, адміністратор повинен передати адміністратору, місцезнаходженням якого є обласний центр, документи, необхідні для отримання документа дозвільного характеру, отримати документ дозвільного характеру та видати його суб'єкту господарювання.

Застосування вказаної норми можливе за умови створення обласних дозвільних центрів, в яких представники територіальних дозвільних органів та адміністратор будуть проводити діяльність з видачі, переоформлення та анулювання документів дозвільного характеру, видачі їх дублікатів за принципом організаційної єдності, або відповідно до п. 12 Постанови - через дозвільні центри міських рад (міст - обласних центрів).

Враховуючи вищезазначене, видача документів дозвільного характеру територіальними органами Мінприроди має здійснюватися виключно в порядку, визначеному Законом та Основними вимогами, тобто через дозвільні центри, створені відповідними міськими радами (їх виконавчими органами) та районними державними адміністраціями.

 

Голова 

О. В. Кужель 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали