Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку

 

 Відповідно до статті 4 Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ N 727) та пункту 2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку (далі - Порядок), затвердженого наказом ДПА від 29.10.99 р. N 599, підставою для видачі Свідоцтва є подання суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою письмової заяви та платіжного документа (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць.

Орган державної податкової служби за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку зобов'язаний протягом десяти робочих днів після отримання заяви безоплатно видати Свідоцтво або надати письмову мотивовану відмову.

Свідоцтво повинно знаходитися на робочому місці платника єдиного податку (найманого працівника, включаючи членів його сім'ї) та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні функціональні повноваження на здійснення перевірки (пункт 5 Порядку).

З огляду на те, що підставою для застосування спрощеної системи оподаткування є Свідоцтво про сплату єдиного податку, що видається суб'єкту малого підприємництва, затримка у видачі Свідоцтва не може розглядатись як мовчазна згода на початок роботи на умовах спрощеної системи оподаткування.

Окремо зазначаємо, що у зв'язку з втратою чинності Перехідними положеннями Конституції України зміни в умови застосування спрощеної системи оподаткування можна внести лише шляхом прийняття відповідного законодавчого акта.

На сьогодні відповідного законодавчого акта не прийнято, а тому спрощену систему оподаткування мають право застосовувати суб'єкти малого підприємництва, які зареєстровані у встановленому законодавством порядку та відповідають вимогам Указу N 727.

Лист від 22.02.2010 р. N 2136

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали