Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо видачі торгових патентів на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.11.2010 р. N 23323/7/15-0117

Державній податковій адміністрації в АР Крим 


Щодо видачі торгових патентів на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями

(Витяг)

Згідно із положеннями ст. 4 Закону України від 23.03.96 р. N 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі - Закон N 98/96-ВР) патентуванню підлягають операції з продажу готівкової іноземної валюти, інших готівкових платіжних засобів, виражених в іноземній валюті (у тому числі дорожніх, банківських та персональних чеків), а також операції з дебетування кредитних (дебетових) карток в обмін на валюту України, інших готівкових платіжних засобів, виражених у валюті України, а також в обмін на іншу іноземну валюту, які здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах обміну іноземної валюти.

Частиною третьою ст. 4 Закону N 98/96-ВР встановлено, що під пунктами обміну іноземної валюти у цьому Законі слід розуміти обмінні пункти уповноважених банків, що розташовані поза їх операційними залами, обмінні пункти інших кредитно-фінансових установ, які одержали ліцензію Національного банку України на здійснення операцій з торгівлі іноземною валютою, та обмінні пункти суб'єктів підприємницької діяльності, які діють на підставі агентських угод з уповноваженими банками.

З метою правильного застосування норм Закону N 98/96-ВР обмінні пункти уповноважених банків та обмінні пункти уповноважених банків, що розташовані поза їх операційними залами, обмінні пункти інших кредитно-фінансових установ, які одержали ліцензію Національного банку України на здійснення операцій з торгівлі іноземною валютою, обмінні пункти суб'єктів підприємницької діяльності, які діють на підставі агентських угод з уповноваженими банками, повинні відповідати вимогам постанови Правління Національного банку України від 12.12.2002 р. N 502 "Про затвердження Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України" (далі - Інструкція).

Відповідна до абзацу одинадцятого глави першої Інструкції пункт обміну іноземної валюти - це структурна одиниця, яка відкривається банком (фінансовою установою), у тому числі на підставі, агентських договорів з юридичними особами - резидентами, а також національним оператором поштового зв'язку, де здійснюються валютно-обмінні операції для фізичних осіб - резидентів і нерезидентів з дотриманням вимог цієї Інструкції та інших нормативно-правових актів Національного банку України.

Підпунктом 4.9 п. 4 глави четвертої Інструкції визначено документи, які мають бути в наявності у пункті обміну валюти і до яких відноситься, зокрема, торговий патент.

Слід зазначити, що операції з іноземною валютою, які здійснюються через операційні каси та обмінні пункти уповноважених банків, їх філії в територіально відокремлених безбалансових відділеннях, зареєстрованих в регіональних управліннях Національного банку України, які за своїм статутом не відносяться до пунктів обміну іноземної валюти згідно з вимогами Закону N 98/96-ВР та Інструкції, не підлягають патентуванню.

Враховуючи викладене, при видачі торгових патентів на здійснення операцій з торгівлі готівковими валютними цінностями слід керуватися вищезазначеними законодавчими та нормативними документами.

 

Заступник Голови 

О. Любченко 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали