Щодо видачі торгового патенту

 

 Закон України від 23.03.96 N 98/96 "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі - Закон N 98/96) визначає порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності.

Відповідно до статті 31 Закону N 98/96 під побутовими послугами розуміють діяльність, пов'язану з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

Перелік послуг, які відносяться до побутових, визначається Кабінетом Міністрів України.

Такий перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.98 N 576 "Про затвердження переліку послуг, що належать до побутових і підлягають патентуванню" (далі - Перелік).

Послуги з ремонту мобільних телефонів та аксесуарів до них, а також сервісне обслуговування мобільних телефонів та аксесуарів до них до зазначеного Переліку не включені.

Таким чином, послуги з ремонту мобільних телефонів та аксесуарів до них, а також сервісне обслуговування мобільних телефонів та аксесуарів до них не належать до побутових, а отже не підлягають патентуванню в розумінні Закону N 98/96.

У разі якщо суб'єкт господарювання крім зазначених послуг здійснює реалізацію мобільних телефонів та аксесуарів до них, то у цьому випадку такий суб'єкт повинен придбати торговий патент в порядку встановленому Законом N 98/96.

Лист від 17.12.2009 р. N 15571

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали