ОФІС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.05.2017 р. N 144/ІПК/28-10-01-03-11

Щодо віднесення послуг за договором поруки до посередницьких, на які нараховується ПДВ

Відповідно до п. 185.1 ст. 185 Кодексу об'єктом оподаткування є операції платників податку у тому числі з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Кодексу.

Пунктом 186.4 ст. 186 Кодексу визначено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 ст. 186 Кодексу.

Відповідно до п. 186.3 ст. 186 місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання, у тому числі відповідно до п. п. "є" надання посередницьких послуг від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті.

Отже, згідно з п. 186.3 ст. 186 Кодексу до посередницьких послуг належать послуги, які здійснюються від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи.

Відповідно до глави 49 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 N 435-IV (далі - ЦКУ) порука є видом забезпечення виконання зобов'язання, що полягає у добровільному взяттю поручителем на себе зобов'язань солідарного боржника, якщо договором поруки не встановлено додаткову відповідальність поручителя.

Відповідно до ст. 553 ЦКУ за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі.

Порука не може належати до посередницьких послуг, адже посередницькі послуги (зобов'язання) оформляються відповідно до договору доручення, договору комісії (консигнації), агентського договору і договору довірчого управління.

Оскільки порука не належить до посередницьких послуг, то місце їх надання визначається за правилами п. 186.4 Кодексу. Згідно із зазначеною нормою місцем надання послуг є місце реєстрації постачальника.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали