Додаткова копія: Щодо відображення інформації у Звіті про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - форма звітності N 1Ф

ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
ДЕПАРТАМЕНТ ДИСТАНЦІЙНОГО ТА ІНСПЕКЦІЙНОГО МОНІТОРИНГУ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВ

ЛИСТ

від 16.08.2019 р. N 38-14297/19

Керівникам банків

Щодо відображення інформації у Звіті про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - форма звітності N 1Ф

У зв'язку зі зверненням учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) щодо розподілу суми вкладів в частинах I та II Звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - форма звітності N 1Ф (Інструкція N 5) (далі - Звіт), повідомляємо наступне.

Учасники Фонду подають Звіт, складений відповідно до вимог Правил надання звітності учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затверджених рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09.07.2012 N 4 (Правила N 4), зі змінами, та Порядку складання звіту про вклади фізичних осіб в учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - форма звітності N 1Ф, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду від 09.07.2012 N 5 (Інструкція N 5), зі змінами (далі - Порядок).

У вищенаведеному Порядку (Інструкція N 5) Фонду зазначено:

• абзац перший та другий п. 3.3 розділу 3 Порядку (Інструкція N 5):

- "Для частини I звіту: діапазон визначається за загальною сумою всіх вкладів одного вкладника.

Діапазон, у якому повинні відображатися дані кожного вкладника, визначається за загальною сумою всіх його вкладів та нарахованих за ними відсотків незалежно від виду валют, що відповідають визначеному у Законі України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Закон N 4452-VI) терміну "вклад" в одному учаснику Фонду.".

• абзац третій та четвертий п. 3.3 розділу 3 Порядку (Інструкція N 5):

- "Для частини II звіту: діапазон визначається за вкладами одного вкладника залежно від виду валют або вкладів у банківських металах.

Діапазон, у якому повинні відображатися дані кожного вкладника, визначається за загальною сумою всіх його вкладів та нарахованих за ними відсотків в розрізі видів рахунків у національній валюті, в іноземній валюті, в банківських металах.".

Тобто у рядку 1 частини I Звіту (Інструкція N 5) у визначеному діапазоні відображається сума всіх вкладів в національній та іноземній валюті разом в гривневому еквіваленті (у разі наявності вкладів в іноземній валюті) кожного вкладника. В частині II Звіту (Інструкція N 5) у визначеному діапазоні відображається сума вкладів кожного вкладника в національній валюті, розподілена за цією сумою окремо (рядок 5 частини II Звіту (Інструкція N 5)) та сума вкладів в іноземній валюті в гривневому еквіваленті, розподілена окремо (рядок 6 частини II Звіту (Інструкція N 5)).

Нижче наведено приклади розподілу вкладів вкладника в частинах I (Інструкція N 5) та II Звіту (Інструкція N 5):

якщо вкладник має в банку вклади в національній та іноземній валюті у сумах відповідно 150 тис. грн та 400 тис. грн (в гривневому еквіваленті), зазначені суми мають бути відображені:

для частини I Звіту (Інструкція N 5):

за загальною сумою вкладів вкладника в банку, яка становить 550 тис. грн, - в діапазоні понад 500 тис. грн в рядку 1 частини I Звіту, в тому числі 150 тис. грн в рядку 1.1 та 400 тис. грн в рядку 1.2. того ж діапазону понад 500 тис. грн;

для частини II Звіту (Інструкція N 5):

для національної валюти - в діапазоні від 100 тис. грн до 200 тис. грн в рядку 5 частини II Звіту - 150 тис. грн;

для іноземної валюти - в діапазоні від 200 тис. грн до 500 тис. грн в рядку 6 частини II Звіту - 400 тис. грн.

 

В. о. директора департаменту
дистанційного та інспекційного
моніторингу діяльності банків

Т. Р. Комареус
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали