СПЕЦІАЛІЗОВАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ У М. ДОНЕЦЬКУ

ЛИСТ

від 20.12.2011 р. N 50799/10/31-013

СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, розглянувши лист щодо відображення у податковій декларації з податку на прибуток сум звільненого від оподаткування прибутку підприємств, повідомляє таке.

Згідно з п. 154.8 ст. 154 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями, далі - ПКУ) звільняється від оподаткування прибуток підприємств ПЕК у межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму:

передбачених інвестиційними програмами, схваленими органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики і на ринку природного газу, на капітальні вкладення з будівництва (реконструкції, модернізації) міждержавних, магістральних та розподільчих (локальних) електричних мереж, електричних станцій, теплоелектроцентралей, магістральних газопроводів, газорозподільних мереж, підземних сховищ газу та встановлення лічильників газу населенню, у тому числі сум, спрямованих на повернення кредитів, які використані для фінансування вищезазначених цілей;

передбачених проектами, фінансування яких здійснюється за рахунок суб'єктів природних монополій, виробників електричної та/або теплової енергії відповідно до рішень Кабінету Міністрів України;

витрат у межах інвестиційної складової, затвердженої органом, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики і на ринку природного газу, необхідної для повернення кредитів, інвестицій, погашення облігацій (боргових цінних паперів), випущених (отриманих) енергогенеруючими компаніями, з метою фінансування капітальних вкладень з будівництва (реконструкції, модернізації) обладнання електричних станцій і теплоелектроцентралей, відповідно до плану будівництва (реконструкції, модернізації), затвердженого КМУ або уповноваженим ним органом.

Під фактичними витратами слід розуміти профінансовані платниками податків витрати у межах інвестиційних програм, проектів, визначених п. 154.8 ст. 154 ПКУ, а також цільове фінансування видатків, пов'язаних із відновленням, реконструкцією, модернізацією основних фондів (у тому числі заходів з підвищення безпеки та дотримання екологічних норм) та будівництвом нових об'єктів підприємств паливно-енергетичного комплексу, перелік яких встановлюється КМУ.

Прибуток, звільнений від оподаткування, або збиток від діяльності, прибуток від якої звільняється від оподаткування (+, -), відображається у рядку 09 додатка ПЗ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі - Декларація), форма якої затверджена наказом ДПАУ від 28.02.2011 р. N 114, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.03.2011 р. за N 397/19135.

Розрахунок прибутку, що звільняється від оподаткування, відображається у додатку ПЗ до Декларації. Зокрема, у рядку 09 таблиці 1 додатка ПЗ до Декларації зазначається прибуток, звільнений від оподаткування, або збиток від діяльності, прибуток від якої звільняється від оподаткування. З метою коректного заповнення додатка ПЗ та електронної обробки Декларації необхідно заповнювати показники, які розшифровують прибуток/збиток, визначений у рядку 09 додатка ПЗ, а саме вважаємо за доцільне заповнювати рядок АЗ "Інші витрати, які відносяться до діяльності "А" додатка ПЗ до Декларації.

У таблиці 2 додатка ПЗ до Декларації зазначаються норми ПКУ, на підставі яких застосовується пільга.

Крім того, разом з Декларацією необхідно надати розшифровку сум фактичних витрат, у межах яких прибуток зазначених підприємств не оподатковується.

 

Заступник голови комісії
з проведення реорганізації СДПІ
по роботі з ВПП у
м. Донецьку,
перший заступник начальника інспекції

В. Левицький

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали