Щодо відображення у податковому обліку іноземної інвестиції

 

 Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо відображення у податковому обліку підприємства з іноземними інвестиціями, створеного у формі товариства з обмеженою відповідальністю, внеску в іноземній валюті до статутного фонду і повідомляє наступне.

Підпунктом 7.3.3 п. 7.3 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) визначені особливості відображення у податковому обліку операцій із розрахунками в іноземній валюті.

Так, абзацами першим - третім цього підпункту з метою визначення балансової вартості суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті, встановлено правила перерахунку такої заборгованості (її частини) на момент її оприбуткування (виникнення), продажу (погашення) протягом звітного періоду та умовного продажу (погашення).

Абзацом четвертим зазначеного підпункту встановлено порядок визначення прибутку або збитку, отриманого шляхом відповідного перерахунку балансової вартості заборгованості, вираженої в іноземній валюті, у разі продажу (погашення) заборгованості (її частини) або умовного продажу (погашення) такої заборгованості.

При цьому абзацом п'ятим пп. 7.3.3 п. 7.3 ст. 7 Закону визначено, що у такому ж порядку підлягає перерахунку балансова вартість іноземної валюти, отриманої як аванс або виручка чи внаслідок проведення будь-яких інших операцій (включаючи прямі чи портфельні інвестиції), яка обліковується на банківських рахунках платника податку або у його касі на дату закінчення звітного періоду.

Таким чином, за наявності на дату закінчення звітного періоду на банківському рахунку платника податку коштів в іноземній валюті, отриманих в якості внеску до статутного фонду підприємства, балансова вартість такої іноземної валюти підлягає перерахунку та відображається у податковому обліку у порядку, встановленому пп. 7.3.3 п. 7.3 ст. 7 Закону.

Щодо балансової вартості іноземної валюти, отриманої у вигляді внеску до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, то з урахуванням особливостей створення, державної реєстрації, утворення та формування статутного фонду цих підприємств (зокрема, створених у формі товариств з обмеженою відповідальністю), передбачених чинним законодавством (Господарським та Цивільним кодексами України, законами України "Про режим іноземного інвестування" та "Про господарські товариства"), а також особливостей відкриття та функціонування банківських рахунків таких підприємств (згідно з Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. N 492), така балансова вартість визначається шляхом перерахунку суми іноземної валюти в гривні за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату зарахування інвестованих коштів на поточний банківський рахунок підприємства, починаючи з дати його державної реєстрації (або державної реєстрації відповідних змін до його установчих документів).

Лист від 18.06.2009 р. N 12796/7/15-0217

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали