ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.10.2011 р. N 17-09/441-2556

Державна казначейська служба України на лист Фінансового управління Ужгородської міської ради від <...> в межах компетентності роз'яснює таке.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про фінансовий лізинг" (далі - Закон) за договором фінансового лізингу лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).

Відповідно до пункту 8.1 Примірного договору фінансового лізингу, затвердженого наказом Міністерства України у справах науки і технологій від 03.03.98 N 59, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.03.98 за N 203/2643, протягом усього строку дії цього договору обладнання є власністю лізингодавця.

Отже, переданий у фінансовий лізинг об'єкт не може розглядатися як проданий, оскільки право власності на нього залишається у лізингодавця. Тому лізингові платежі необхідно здійснювати за кодом економічної класифікації видатків 1134 "Оплата послуг (крім комунальних)".

Для відображення у бухгалтерському обліку лізингоодержувача такого обладнання в Плані рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженому наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 N 114 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 20.12.99 за N 890/4183 (далі - План рахунків), передбачено позабалансовий рахунок 01 "Орендовані необоротні активи".

Якщо сторони договору лізингу уклали договір купівлі-продажу об'єкта лізингу, то відповідно до статті 8 Закону право власності на нього переходить до лізингоодержувача в разі та з моменту сплати ним визначеної договором ціни. Проведення такої операції класифікується як придбання матеріальних активів і видатки здійснюються за кодом економічної класифікації видатків 2110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування".

При цьому таке обладнання в бухгалтерському обліку лізингоодержувачем відображається на відповідних субрахунках рахунку 10 "Основні засоби" Плану рахунків.

 

Заступник Голови

Л. Гізатуліна

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали