Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо відрахування вихованців закладів дошкільної освіти

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.06.2018 р. N 1/9-392

Департаментам (управлінням) освіти і науки (молоді та спорту) обласних та Київської міської державних адміністрацій

Щодо відрахування вихованців закладів дошкільної освіти

Зважаючи на численні звернення громадян, органів управління освітою стосовно відрахування вихованців закладів дошкільної освіти з 1 червня у зв'язку із їх зарахуванням до 1-го класу закладів загальної середньої освіти, інформуємо.

Відповідно до пункту 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305 (далі - Положення), забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного навчального закладу. При цьому виключний перелік підстав для відрахування дитини із закладу дошкільної освіти державної та комунальної форми власності, визначений пунктом 12 того ж Положення, серед підстав відсутня така як зарахування до закладу загальної середньої освіти.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 N 367 "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" (Порядок N 367) за предметом правового регулювання не стосується питань відрахування вихованців закладу дошкільної освіти.

Пунктом 25 Положення визначено, що навчальний рік у дошкільних навчальних закладах розпочинається 1 вересня і закінчується 31 травня, а оздоровчий період триває з 1 червня до 31 серпня.

З огляду на те, що діти будуть відвідувати школу з 1 вересня, відсутні правові підстави для відрахування дітей із закладу дошкільної освіти у зв'язку з їхнім зарахування до закладу загальної середньої освіти.

Враховуючи зазначене, діти шести (семи) років, які ідуть до школи з 1 вересня, мають право відвідувати заклади дошкільної освіти до кінця оздоровчого періоду, тобто до 31 серпня.

Додатково інформуємо, що робочою групою Міністерства освіти і науки України наразі розробляється проект нового Порядку зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти. В межах опрацювання відповідного проекту розглядається можливість відрахування вихованців закладів дошкільної освіти, які вже приступили до навчальних занять у закладах загальної середньої освіти.

Зміст листа просимо довести до відома керівників закладів дошкільної освіти.

 

Заступник Міністра

П. Хобзей
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали