Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо відшкодування обґрунтованих витрат з утримання технологічних електричних мереж

 

 Положеннями пункту 1.2 Тимчасової методики розрахунку роздрібного тарифу на спожиту електроенергію, тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифу на постачання електроенергії, затвердженої постановою НКРЕ від 06.05.98 N 564 (у редакції постанови НКРЕ від 30.10.2008 N 1246), встановлено, що ціна, за якою споживач сплачує за електричну енергію, складається із закупівельної ціни електричної енергії на Оптовому ринку електроенергії України та/або в інших виробників електричної енергії з урахуванням нормативних технологічних витрат електроенергії в місцевих (локальних) електричних мережах, тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) електричними мережами на відповідному класі напруги ліцензіата з постачання електроенергії за регульованим тарифом, на закріпленій території ліцензованої діяльності якого знаходиться споживач, та складової, яка забезпечує покриття витрат з постачання електроенергії.

Таким чином, структура тарифів, за якими оплачується електрична енергія, що споживається населенням для різних побутових потреб, міститиме витрати Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж електропостачання лише після укладення відповідними Об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків з електропередавальною організацією (ВАТ ЕК "Миколаївобленерго") договорів про спільне використання технологічних електричних мереж.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до положень пункту 6.29 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.11.2005 за N 1399/11679) (із змінами) (далі - Правила), електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 N 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за N 732/15423.

Відшкодування обґрунтованих витрат з утримання технологічних електричних мереж споживача (основного споживача) оплачується відповідно до договору про спільне використання технологічних електричних мереж і враховує фактичні обґрунтовані витрати основного споживача на утримання цих електричних мереж (пункт 6.30 Правил).

Крім того, положеннями пункту 6.32 Правил встановлено, що фактичні обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж відшкодовуються власнику електричних мереж відповідно до його кошторису витрат на здійснення цієї діяльності.

Кошторис витрат на утримання технологічних електричних мереж складається на підставі бухгалтерських документів про фактичні витрати на здійснення цієї діяльності впродовж попереднього (базового) періоду.

До витрат на утримання технологічних електричних мереж належать лише ті витрати, які безпосередньо стосуються вказаного виду діяльності.

У разі використання технологічних електричних мереж власника електричних мереж (споживача, основного споживача) для електрозабезпечення електроустановок декількох суб'єктів господарювання величина витрат на утримання цих технологічних електричних мереж розподіляється пропорційно обсягам електричної енергії, що надійшла в мережі відповідних суб'єктів господарювання, та обсягу електричної енергії, використаної власником електричних мереж (споживачем, основним споживачем), відповідно до складеного балансу електричної енергії.

У разі використання електропередавальною організацією, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, мереж споживача (основного споживача) останній погоджує кошторис обґрунтованих витрат у відповідному територіальному представництві НКРЕ.

Узгоджений з територіальним представництвом НКРЕ кошторис витрат є невід'ємним додатком до договору про спільне використання технологічних електричних мереж.

Водночас повідомляємо, що згідно з положеннями пункту 37 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами), енергопостачальник має право, зокрема, встановлювати технічні засоби, які обмежують постачання електричної енергії споживачу у межах, передбачених договором.

При цьому необхідно зауважити, що Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, як власники відповідних технологічних електричних мереж, також можуть порушувати перед енергопостачальною компанією питання щодо встановлення технічних засобів, які обмежують постачання електричної енергії споживачам відповідно до умов укладених договорів про користування електричною енергією.

Таким чином, питання, порушені у вашому листі, мають вирішуватись з урахуванням вищенаведеного.

Лист від 04.12.2009 р. N 8002/11/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали