ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.11.2017 р. N 1535/10-14/17

Головам апеляційних адміністративних судів

До Вищого адміністративного суду України надійшов лист Заступника Міністра юстиції України - Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини (далі - Європейський суд) від 21 вересня 2017 року у справі "Юрій Васильович Балаболка та Степанія Іванівна Вархоляк проти України" (заяви N 55644/16 та 64700/16) (стислий виклад рішення додається). Вищий адміністративний суд України вважає за необхідне звернути увагу адміністративних судів на таке.

21 вересня 2017 року Європейський суд ухвалив рішення щодо дружнього врегулювання у справі "Юрій Васильович Балаболка та Степанія Іванівна Вархоляк проти України". У цій справі заявники скаржились до Європейського суду за пунктом 1 статті 6 та статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на надмірну тривалість цивільних проваджень та відсутність у національному законодавстві ефективного засобу юридичного захисту.

Загальна сума грошових коштів, яку Уряд України повинен сплатити на виконання зазначеного рішення Європейського суду, пов'язаного з надмірною тривалістю цивільних проваджень, становить 2100 євро.

За інформацією, наданою Заступником Міністра юстиції України - Уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини, найближчим часом автентичний переклад цього рішення буде надруковано у збірнику нормативно-правових актів "Офіційний вісник України" та розміщено на сайті Міністерства юстиції України (www.minjust.gov.ua).

Про викладене повідомляємо у порядку інформування та для врахування при здійсненні судочинства.

Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів.

Додаток: за текстом на 1 арк.

 

В. о. Голови суду

М. Смокович
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали