НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.12.2011 р. N 18-312/7880-15655

Юридичний департамент

Банкам України

Щодо виконання законодавства з питань захисту персональних даних

Національний банк України з метою виконання Закону України "Про захист персональних даних", постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 N 616 "Про затвердження Положення про Державний реєстр баз персональних даних та порядок його ведення" (Постанова N 616), наказу Міністерства юстиції України від 08.07.2011 N 1824/5 "Про затвердження форм заяв про реєстрацію бази персональних даних та про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних і порядку їх подання" (Порядок N 1824/5) нагадує про необхідність забезпечення його виконання банками, у тому числі, реєстрації банками баз персональних даних (зокрема, щодо персоналу банку, клієнтів банку тощо), володільцями яких вони є.

Також звертаємо увагу на те, що Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" (Закон N 3454-VI), прийнятий Верховною Радою України 02.06.2011 за N 3454-VI, яким встановлюється адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних, у тому числі, адміністративна відповідальність за ухилення від державної реєстрації бази персональних даних, набирає чинності з 01.01.2012.

Крім того, повідомляємо, що Національний банк України на виконання частини десятої статті 6 Закону України "Про захист персональних даних" здійснює підготовку проекту постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці" щодо порядку обробки персональних даних, які належать до банківської таємниці, який направлений на опрацювання до Асоціації українських банків, Асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" та Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем "ЄМА".

Зазначений проект постанови планується прийняти після затвердження уповноваженим державним органом з питань захисту персональних даних типового порядку обробки персональних даних у базах персональних даних.

 

Заступник Голови

В. І. Ричаківська

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали