Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти і загальноосвітніх навчальних закладів у зв'язку із скасуванням форми первинної облікової документації N 026/о "Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)"

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.04.2018 р. N 111-01/123

Міністерству освіти та науки України

Міністерство охорони здоров'я України надає роз'яснення щодо використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти і загальноосвітніх навчальних закладів у зв'язку із скасуванням форми первинної облікової документації N 026/о "Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)" (Форма N 435).

Відповідно до статті 3 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.92 N 2801-XII "медичне обслуговування - діяльність закладів охорони здоров'я та фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров'я, що не обов'язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов'язана з її наданням". Тобто наявність ліцензії Міністерства охорони здоров'я України на медичну практику є передумовою здійснення медичного обслуговування.

У процесі здійснення медичного обслуговування медичні працівники використовують затверджені Міністерством охорони здоров'я України форми медичної документації. Основною формою первинної облікової документації для ведення медичних записів щодо дітей є Форма N 112/о "Історія розвитку дитини N ___" (Форма N 527), яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України 28.07.2014 N 527 (Форма N 527), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2014 р. за N 976/25753.

Форма N 112/о (Форма N 527) призначена для ведення записів щодо розвитку і стану здоров'я дітей та медичного обслуговування від народження до 17 років включно (школярів - до закінчення загальноосвітнього навчального закладу) і зберігається в закладі охорони здоров'я, який здійснює медичне обслуговування дитини.

Статтею 391 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.92 N 2801-XII передбачено право пацієнта на таємницю про стан здоров'я: "Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта". Таким чином зберігання медичних записів пацієнтів, у т. ч. дітей, поза закладами охорони здоров'я є порушенням медичної таємниці. Для забезпечення виконання цієї норми Закону наказом МОЗ України від 26.01.2018 N 157, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2018 р. за N 182/31634, "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України" була передбачена втрата чинності Форми первинної облікової документації N 026/о "Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)" (Форма N 435).

Оскільки до закладів дошкільної освіти приймаються діти віком від одного року, періодичність медичних оглядів дітей цієї вікової групи регулюється наказом МОЗ України від 20.03.2008 N 149, яким передбачено лише огляд лікарем, який спостерігає за дитиною за місцем проживання, - педіатром або сімейним лікарем. Додаткові огляди лікарями-спеціалістами та додаткові обстеження (лабораторні, інструментальні тощо) здорової дитини не передбачені цим наказом і проводяться тільки за показаннями, обґрунтованими письмово в історії розвитку дитини (ф. N 112/о (Форма N 527)), за умови поінформованої згоди батьків (опікунів, піклувальників) або їх законних представників. Таким чином для відвідування закладу дошкільної освіти батькам дитини віком до 6 років достатньо надати довідку від лікаря педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров'я, у якому спостерігається дитина. У довідці зазначається: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання дитини; факт того, що дитина здорова і може відвідувати заклад дошкільної освіти. У разі необхідності лікар може також зазначити в довідці застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. У випадку, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Наказ МОЗ України N 1 від 10.01.2006 затверджує Форму первинної облікової документації N 063/о "Карта профілактичних щеплень", яка містить усю необхідно інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Згідно з наказом, Форму N 063/о заповнюють відповідальні особи закладів охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форм власності та ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, зазначені у Формі N 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Додатково інформуємо, що профілактичні огляди перед вступом дитини до школи врегульовані наказом МОЗ України N 682 від 16.08.2010 року "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів". Цим наказом також затверджено Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів і форми довідок, які необхідно надавати у заклади освіти. Після проведення профілактичного огляду, лікувально-профілактичним закладом за місцем спостереження учня батькам або іншим законним представникам видається для надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма N 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду". У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники закладів середньої освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Просимо довести зазначену інформацію до відома керівників структурних підрозділів з питань освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій.

 

Заступник Міністра

О. Лінчевський
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали