МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.10.2011 р. N 1/12-5714

Щодо виплат на харчування дітям-сиротам, які знаходяться під опікою

На лист <...> щодо харчування дітям-сиротам, які знаходяться під опікою, Міністерство повідомляє.

Відповідно до частини 3 статті 21 Закону України "Про загальну середню освіту" та постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 р. N 856 "Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах" діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (крім вихованців, які перебувають на повному державному утриманні у школах-інтернатах усіх типів), забезпечуються безоплатними обідами у загальноосвітніх навчальних закладах у порядку, визначеному Міністерством освіти та науки.

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти із малозабезпечених сімей забезпечуються безоплатним харчуванням за нормами для дітей відповідного віку згідно з додатком 7 до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. N 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах".

На виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р. N 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" розроблено порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затверджений спільним наказом Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти та науки України від 1 червня 2005 р. N 242/329 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 15.06.2005 р. за N 661/10941). Цей Порядок визначає механізм організації харчування у навчальних закладах, а також встановлює, що безоплатне харчування учнів у навчальних закладах з денною формою перебування у закладах здійснюється тільки в робочі дні.

Щодо питання, поставленого у листі Головного контрольно-ревізійного управління України <...>, чи проводиться виплата компенсації за неодержані обіди у вихідні дні та за час перебування на канікулах, а також під час їх перебування в оздоровчих таборах, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають під опікою, то слід зазначити, що відповідно до підпункту 8 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. N 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" готівка в межах встановленої грошової норми на харчування з урахуванням торговельної націнки видається лише зарахованим на повне державне утримання учням з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що не виїжджають до місць організованого відпочинку в дні канікул, а також під час хвороби.

Просимо врахувати вищевикладену позицію при перевірці правильності нарахувань та виплат дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які знаходяться під опікою (піклуванням).

Лист Міністерства освіти і науки України від 20.04.2011 р. N 1/12-2152 (Лист N 1/12-2152) вважати недійсним.

 

Заступник Міністра -
керівник апарату

П. Куліков

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали