МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.04.2011 р. N 1/12-2152

Щодо виплат на харчування

На лист Головного контрольно-ревізійного управління України <...> щодо виплат на харчування дітям-сиротам, які знаходяться під опікою, Міністерство повідомляє.

Згідно з частиною 3 статті 21 Закону України "Про загальну середню освіту" вихованці шкіл-інтернатів усіх типів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на повному державному утриманні. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються в інших загальноосвітніх навчальних закладах, забезпечуються харчуванням, одягом та іншими послугами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. N 116 (Постанова N 116), визначено, що харчування учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 р. N 856 "Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах" визначено, що діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, та діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", забезпечуються безоплатними обідами у загальноосвітніх навчальних закладах у порядку, визначеному Міністерством освіти і науки.

На виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 р N 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" розроблено Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (далі - Порядок), затверджений спільним наказом Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. N 242/329, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.06.2005 р. за N 661/10941.

Порядком не обумовлено особливості організації харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у навчальних закладах, однак, відповідно до частини 5 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. N 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (далі - Постанова), при організації харчування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають під опікою (піклуванням), на період навчання у навчальних закладах забезпечуються безплатно обідами (тобто і у вихідні, святкові дні та за час перебування їх на канікулах).

Також слід зазначити, що відповідно до підпункту 8 пункту 13 Постанови готівка в межах встановленої грошової норми на харчування з урахуванням торговельної націнки видається лише зарахованим на повне державне утримання учням з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що не виїжджають до місць організованого відпочинку в дні канікул, а також під час їх хвороби.

Просимо врахувати вищевикладену позицію при перевірці правильності нарахувань та виплат дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які знаходяться під опікою (піклуванням).

 

Заступник Міністра

Б. Жебровський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали