МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ

ЛИСТ

від 26.09.2011 р. N 15/2-5421

Виданню "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

Щодо виплати одноразової грошової допомоги при звільненні особи з органів внутрішніх справ

<...>

Для надання відповіді повідомляємо, що відповідно до статті 9 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, при звільненні зі служби виплачується грошова допомога залежно від статті звільнення в розмірі 25 або 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, звільненим зі служби безпосередньо з посад, займаних в органах державної влади, органах місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях і у вищих навчальних закладах із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ виплата одноразової грошової допомоги з підстав, передбачених частинами першою та другою цієї статті, здійснюється за рахунок коштів органів, у яких вони працювали.

Ураховуючи викладене, вважаємо, що виплата одноразової грошової допомоги при звільненні особам, звільненим зі служби безпосередньо з посад, займаних в органах державної влади, органах місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, повинна проводитись за рахунок коштів органу за останнім місцем роботи.

 

Директор Департаменту

С. Копитов

 

* * *

ВИДАННЯ "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

ЛИСТ

Міністерству внутрішніх справ України

Від читачів всеукраїнського бухгалтерського видання "БАЛАНС-БЮДЖЕТ" надходять запити стосовно порядку виплати головам міських (селищних) рад, які є особами начальницького складу органів внутрішніх справ, прикомандированими до органів місцевого самоврядування, одноразової грошової допомоги після їх звільнення за віком зі служби в органах внутрішніх справ і залишення на виборній посаді (міського, селищного, сільського голови, секретаря ради).

Редакція "БАЛАНС-БЮДЖЕТУ" просить надати роз'яснення стосовно такої ситуації.

Суть питання

Законом від 11.07.2002 р. N 93-IV "Про статус депутатів місцевих рад" установлено, що обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.

Згідно із ч. 1 ст. 9 Закону від 09.04.92 р. N 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за віком, станом здоров'я та з інших підстав, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Виходячи із вищевикладеного, просимо надати відповідь на таке запитання:

• ким має бути виплачена одноразова грошова допомога - правоохоронним органом чи органом місцевого самоврядування?

<...>

 

Головний редактор видання
"БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

І. Пивовар

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали