Додаткова копія: Щодо виправлення помилки в податковій накладній

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.11.2018 р. N 4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо виправлення помилки в податковій накладній (Порядок N 1307) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну (Порядок N 1307) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Податковим кодексом термін.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунка коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування до податкової накладної (Порядок N 1307) складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (Порядок N 1307), у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Згідно із пунктом 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307 (Порядок N 1307), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267, з урахуванням внесених до нього змін та доповнень (далі - Порядок N 1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (Порядок N 1307), не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (Порядок N 1307).

Показники рядків I - IX розділу А табличної частини податкової накладної (Порядок N 1307) є розрахунковими та формуються на підставі даних розділу Б, а тому коригування показників розділу Б призводять до зміни показників розділу А. Таким чином показники рядків I - IX розділу А податкової накладної коригуються разом з коригуванням показників розділу Б.

Виправлення помилок у розділі Б, що не пов'язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема у графі "Код ставки" податкової накладної (Порядок N 1307) здійснюється методом "сторно", тобто сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком "-"), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

Отже, якщо платник податку при складанні податкової податкової накладної (Порядок N 1307) замість коду ставки 902 (постачання на митній території України за ставкою 0 %) вказано код 901 (експорт товарів за ставкою 0 %), то з метою виправлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної (Порядок N 1307), в якому у полі "Дата складання" вказати дату, на яку було виявлено помилку, зазначити причину коригування "Зміна номенклатури" та у табличній частині зі знаком "-" вказати обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що був зазначений за помилковим кодом ставки, та зі знаком "+" зазначити обсяг операцій за правильним кодом ставки.

В той же час відповідно до пункту 201.5 статті 205 ПКУ за операціями з постачання товарів/послуг, які звільняються від оподаткування ПДВ та які оподатковуються ПДВ за ставками 0, 7 та 20 відсотків складаються окремі податкові накладні (Порядок N 1307).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали