Додаткова копія: Щодо визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ при вивезенні товарів за межі митної території України у випадку, коли дата оформлення митної декларації припадає на один звітний період, а дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадає на наступний звітний період

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 05.04.2019 р. N 1467/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ при вивезенні товарів за межі митної території України у випадку, коли дата оформлення митної декларації (Наказ N 246) припадає на один звітний період, а дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадає на наступний звітний період, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відповідно до частини першої статті 248 Митного кодексу України ( N 4495-VI) (далі - МКУ) митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації (Наказ N 246) або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Згідно з частиною п'ятою статті 255 МКУ ( N 4495-VI) митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених МКУ ( N 4495-VI) відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації (Наказ N 246) або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Відповідно до пункту 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450 (Постанова N 450), митна декларація (Наказ N 246) на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Електронна митна декларація (Наказ N 246) вважається оформленою за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Відповідно до підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією (Наказ N 246), оформленою відповідно до вимог МКУ ( N 4495-VI).

Згідно з підпунктом "б" пункту 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі експорту товарів вважається дата оформлення митної декларації (Наказ N 246), що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.

При цьому попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкових зобов'язань такого експортера - платника податку (пункт 187.11 статті 187 ПКУ).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ платник податку на дату, визначену відповідно до підпункту "б" пункту 187.1 статті 187 ПКУ, зобов'язаний скласти податкові накладні (Порядок N 1307) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ є дата оформлення митної декларації (Наказ N 246), що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог МКУ ( N 4495-VI) та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450 (Постанова N 450).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали